Gündem
25 Eylül 2018 ( 21308 izlenme )

Zi-na Eden Kişilerin Başına Neler Gelecek..

Zi-na Eden Kişilerin Başına Neler Gelecek? Z-ina Edenlerin Başına Mutlaka Gelecek Olan Olaylar Kadın ya da erkek olsun zi-na yapan ve eşini aldatan insan dünyada bunlarla karşılaşmadan ölmeyecektir!

Zi-na yapanların başına gelecekler!  Zi-na yapanların başına gelecekler! Zi-na, ahlaki değerlerin temelden yok olmasına yol açan ve insanı bedenî, hayvanî hislerin esiri yapıp aşağılayan çirkin bir davranıştır. Flört, zi-na gibi haram davranışlar ile gayr-i meşru ilişkiler çoğalırken toplumun çekirdeği olan aile kavramı onulmaz bir yara alır. Bu tarz yanlış ilişkilerin toplum içinde yayılması ile zamanla kanıksanır, normal bir hal alır ve artık kutsal bir kurum olan aile kavramı gereksiz görülür ve revaç görmez. 

Kurulan ailelerde de karşılıklı güven olmadığı için huzurdan uzak ve kısa ömürlü olur. Evet, hayatın gayesini zevk zannedenlerin (ki akılları gözlerine, beyinleri midelerine inmiştir) sayesinde tüm toplum ahlaktan uzaklaşır sefalet bataklıklarına sürüklenir. Zi-na yapanların başına ne geldiğini söylemeden önce şu soruları sormak istiyoruz;

Kadın ya da erkek olsun zi-na yapan ve eşini aldatan insan dünyada bunlarla karşılaşmadan ölmeyecektir!  

1-KARIN YAKALARSA NE YAPACAKSIN?  2-KARIN ALDATILDIĞINI DUYDUĞUNDA NE YAPACAK?  3-SEVGİLİN MUHTEMELEN SENİN YAPTIĞININ AKSİNE SENDEN CİDDİ BİR ŞEYLER BEKLİYOR 
4-SEVGİLİNE CİDDİ BİR ADIM ATMAN UZAYINCA KARINLA GELİP ÇOCUKLARINLA KONUŞURSA NE YAPACAKSIN? 
5-SEVGİLİNDE EVLENDİN DİYELİM ONUNLA MUTLU OLACAĞINA EMİN MİSİN?  6-ÇOCUKLARININ YÜZÜNE NASIL BAKACAKSIN,ONLARIN GÖZÜNDE GERÇEKTEN BABA MISIN ARTIK? 

 Eşini aldatmak başlı başına büyük günah, yani zi-nadır. Zi-na yapanın başına ise dünyada bakın ne geliyor! Zi-na yapanın başına 6 şey gelir.Bu hastalıklar o kişide mutlaka görülür.Bunlardan 3 ü dünyada 3 ü ahirette. Dünyada başına gelecekler;

1- Yüzünün nuru gider. Yüzünden nerdeyse anlaşılacak hale gelir. Allah'ın verdiği o güzellik ve nur artık görünmez olur 

2- Fakirlik getirir. Geçimini bozar, huzurunu bozar, ömrünün bereketini giderir. Dünyadan nasıl gittiğinin farkında bile omazsın. 

3- Allah'ın rahmeti ,şefaati gider. Rabbimiz lanetlediği için ömrü kısalır, yani bereketsiz hale gelir. Ahirette başına gelecekler; 

1- Direk Allah'ın gazabı ile karşılaşır. Kabirden kalkıp mahşer meydanına giderken Allah'ın gazabı ile karşılaşır. 

2- Cehennemde de kalmayı gerektirir. Cehennemde büyük azaplara düçar olur . (İbnu'l Cevzi) 3- Kötü bir şekilde hesaba çekilir. Ahiretin o çetin gününde yaptığı bu günahın cezasının hesabı çok çetin sorulur. 

Haram ilişkiler meleklerin lanetine sebeptir.Her sabah iki melek: "Kadınlar yüzünden erkeklere, erkekler yüzünden de kadınlara yazık!" diye nida eder. (İbn-i Mace) Zi-na, edenlerin yüzleri ateşle yanar. (Taberani) Resulullah (asm) buyuruyor ki: "Zi-na eden, (dünyada şer'i cezasını görmeyen) kimseler, kıyamet günü, yüzleri ateş renginde parlayacaktır." (İmam Suyuti)

Bunlar da İlginizi Çekebilir