Gündem
14 Ağustos 2018 ( 30386 izlenme )
Reklamlar

Yapı krediden türk lirasına..

Koç suçüstü oldu! Yapı Kredi Bankası’ndan Türk Lirası’na darbe!

ABD’nin Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırılarının ardından Azerbaycan’dan skandal bir olay ortaya çıktı. Azerbaycan bankaları Türkiye’ye destek olmak için Türk Lirası alımını artırmasına rağmen Koç Holding’in Azerbaycan’daki şirketi Yapı Kredi Bankası, Türk Lirası alımını durdurdu.

Bu durum Koç Ailesi’nin safını gözler önüne serdi.Yeni Çağ Azerbaycan’ın haberine göre; bu olay sonrası Azerbaycan bankalarının Türk Lirası almayı durduğu konuşuluyor. Konuyu araştırmak için Yeni Çağ Azerbaycan muhabiri bankaları ziyaret etti. Kapital, BTB, Uluslararası Banka, Günay Banka ve diğerleri lirayı kabul ettiklerini, şu anda 1 liranın 0.24 manat olduğunu söylediler.

İşin ilginç yanı, Azerbaycan bankaları değil, Türkiye’nin Azerbaycan’daki bankalarından Yapı Kredi Azerbaycan lira alımını durdurmuş durumda. Bankanın şubeleri bunun nedeniyle ilgili bir bilgilerinin olmadığını belirtti.

YAPI KREDİ KİMİN?

Yapı Kredi Azerbaycan, Unicredit (İtalya) ve Yapı ve Kredi Bankası A.Ş’nin (Türkiye) yan kuruluşu. Bu konuyla ilgili bankanın resmi internet sitesinde mevcut. Bilgiye göre, 2005 yılında Türkiye’deki Yapı Kredi Bankası, Koç Finansal Hizmetler ailesine katıldı. Koçbank Azerbaycan, 2007’den beri Yapı Kredi Azerbaycan ismiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Yapı Kredi’nin böyle bir adım atması gerçekten büyük bir muamma. Azerbaycan bankalarında liranın kabul gördüğü bir durumda yöneticilerinin büyük bir kısmının Türk vatandaşları olduğu bir bankanın kendi lirasına sahip çıkmaması çok ilginç.Herhalde bankanın konuyla ilgili geçerli bir açıklaması vardır. Kaynak: Yenicag.az

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Dakika ! Dolarda düşüş başladı ! Devlet Bahçeli açtı ağzını yumdu gözünü adamsın adam.. Karakol Önündeki Çatışma Saniye Saniye Kaydedildi Van'da öldürülen teröristler bakın kim çıktı