Gündem
29 Mart 2018 ( 2071 izlenme )

Türkiye'yi savunma sanayisinde şahlandıracak 29 yeni proje

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Savunma Sanayii İcra Komitesi toplandı. İkinci kez toplanan Komite'nin toplantısı 1 buçuk saat sürdü. Toplantıda, toplam 4.8 milyar dolar bedeli olan 29 proje değerlendirildi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleştirilen toplantı, 1,5 saat sürdü.

Toplantıya ilişkin yazılı açıklama yaptı

Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada toplam 4.8 milyar dolar bedeli olan 29 proje değerlendirildiği belirtildi. Yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

  • Savunma Sanayii İcra Komitesi, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanmıştır.
  • Toplantıda, sınırlarımız içinde ve ülke sınırlarımızın güvencesi için sınır dışında harekatlarını başarıyla sürdüren ordumuzun ve güvenlik güçlerimizin gücüne güç katan yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye yönelik projeler gözden geçirilerek yeni kararlar alınmıştır.
  • Toplam 4.8 milyar USD (yaklaşık 19 milyar TL) bedeli olan 29 projenin değerlendirildiği toplantıda, savunma sanayiini geliştirme, güçlendirme ve destekleme amaçlı muhtelif yatırım ve iyileştirme faaliyetleri de gözden geçirilmiştir.

KOMİTE KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Toplantıda, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan ile Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir de hazır bulundu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir