7149 izlenme22 Şubat 2018
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Esed rejiminin Afrin'e gireceğine ilişkin haberlerle ilgili olarak "YPG/PKK'ya destek veren herkes bizim gözümüzde eşittir, gereği yapılır" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, devam eden Afrin Harekatı ve Suriye'deki durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu'nun sözlerinden satırbaşları:

"Her iki terör örgütünün işbirliği yaptığını ve Türkiye'ye karşı birlikte mücadele etmek istediğini görüyoruz. Bu terör örgütlerini buradan temizleyeceğiz. Suriye'nin sınır ve toprak bütünlüğü konusunu sık sık dile getirdik. Katıldığımız her toplantıda buna vurgu yaptık. En Soçi'de Astana'da, her yerde.

LİDERLER ZİRVESİ İSTANBUL'DA

Soçi'de yapılan liderler zirvesini İstanbul'da gerçekleştireceğiz. Dönüşümlü olarak devam ettireceğiz bunu. Esas bizim mücadele ettiğimiz YPG/PKK Suriye'nin topraklarını bölmek için var. Kendisinden olmayan herkesi de sürgüne göndermiştir.

TAVRIMIZ NET: HANGİ ÜLKE OLURSA OLSUN...

Bizim tavrımız net. PKK/YPG'yle mücadele eden hiç kimseye karşı değiliz. Çünkü terör hepimizin ortak düşmanı. Fakat YPG'yi korumak için buraya gelmek isteyenlere fırsat vermeyiz. Daha önce 5-10 araçlık konvoy oldu, gereken yapıldı. Bizim için hangi ülke olursa olsun fark etmez. YPG/PKK'ya destek olmak isteyenler bizim için eşittir YPG/PKK'dır, gereği yapılır"

Bunlar da İlginizi Çekebilir