37842 izlenme25 Ağustos 2018

İşte doğalgaz, petrol ve altın rezervi tespit edilen noktalar

2 / 52 Sakarya’da özel bir firma tarafından yapılan sondaj çalışmaları sonucu Söğütlü, Serdivan ve Ferizli ilçelerinde 400 ve 450 metre derinlikte doğalgaz bulundu.

3 / 52 İstanbul’da faaliyet gösteren bir firma Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nden 6 ay önce Sakarya’da 498 bin dönüm alanda doğalgaz aramak için izin aldı.

4 / 52 Bu izin sonrasında Sakarya genelinde sondaj kuyuları ile doğalgaz aramasına başlandı. Aramalar sonucunda Söğütlü’de 400, Ferizli ve Serdivan’da ise 450 metre derinlikte doğalgaz bulundu.

5 / 52 Firma üç bölgede doğalgaz bulunmasıyla ilgili olarak Sakarya Valiliği’ne bilgi verirken, doğalgaz bulunan bölgelerdeki sondaj yapılan kuyuların önlem olarak kapatıldığı belirtildi.

6 / 52 İŞTE PETROL VE ALTIN REZERVİ TESPİT EDİLEN NOKTALAR! Yetkililer Niğde’nin Badak bölgesinde tuz aranırken petrol bulunduğunu söyledi

7 / 52 Yetkililer ülke tarihinin en büyük maden faciası ile sarsılan Manisa’nın Soma ilçesinde 100 ton altın rezervi bulunduğu açıklamıştı.

8 / 52 Balıkesir’in İvrindi ilçesinde 2 milyar dolarlık altın rezervi bulunduğu haberi geldi.

9 / 52 IŞİD’in Musul’u ele geçirmesinin ardından Türkiye’de bir tartışma başladı. Birçok uzman, oradaki petrol sahalarının hala Sultan Abdülhamid’e ait olduğunu dile getirirken,Abdulhamid’in 100 yıl önce hazırlattığı petrol haritaları da yeniden gündeme geldi

10 / 52 Yetkililer, haritada belirlenen bölgeler ile petrol tespit edilen yerlerin şaşırtıcı derecede aynı olduğunu açıklamıştı.

11 / 52 Abdülhamit’in 100 yıl önce yaptırdığı petrol haritası çalışmasına dikkat çeken yetkililer, ‘Bu harita gerçek olabilir. Bu harita ile bugünkü bilimsel çalışmalar örtüşüyor. İlginç olan bu’ diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir