5794 izlenme01 Haziran 2018
“Türkiye, Almanya’yı Öğleden Sonra, Fransa’yı da Bir Saat içinde Bitirir…”
(Mobil kullanıcılarımız için video aşağıdadır.)

Türkiye Avrupa'nın en iyisi

SHAPE, ABD Harp Okulu, Milli Savunma Üniversitesi ve RAND organizasyonlarında, milli güvenlik ve savunma dersleri veren Friedman'ın açıklamaları çok konuşulacak cinsten. Friedman dünyanın en büyük 17. ekonomisi olduğunu söylediği Türkiye için "Türkiye şu an Suudi Arabistan'ın ekonomisinden bile daha iyi. Askeri kapasitesi İngiltere hariç Avrupa'nın en iyisi. Almanları isterlerse öğlen vakti, Fransızları ise eğer Fransızlar karşılarına çıkma cesareti gösterirlerse bir saat içinde yenerler" dedi.

Türkiye'nin konuşulmadığı toplantı yok

Obama'nın Avrupa turunu Türkiye'de nihayete erdirmesinin tesadüf olmadığını belirten Friedman, Obama bu hareketiyle Avrupa ülkelerine "Sizinle yemek yemek hoş ve eğlenceliydi ama ben şimdi gerçek askeri gücü olan bir müttefike gidiyorum" mesajı verdiğini belirterek, dünyanın dikkatini Türkiye'ye yöneltmeye çalışıyor. Batılı ülkelerin bir araya geldiği tüm politik müzakerelerde Türklerin ne istediği üzerine konuşulduğunu da itiraf eden Friedman, "Hiçbir tartışma yok ki sonunda ‘şimdi Türkler ne istiyor?' sorusu sorulmasın" diyerek konuştu.

‘İslam birliği' Türkiye çatısı altında olacak 

Geçmiş bin yıllık dönemde her ne zaman İslam Birliği olduysa bunun Türk gücü çatısı altında olduğunu belirten Friedman, "500 sene Osmanlı yönetiminde gerçekleşti ve Osmanlı yönetiminde Araplar arka plandaydılar. Çünkü düzeni Türkler kurdu. Son 100 yıl içinde Türkler daha önce hiç bulunmadıkları bir duruma düşürüldüler. Önce etrafları Avrupa ile çevriliydi, daha sonra Ruslar ve ABD tarafından. Şimdi ise Amerikalılar gidiyorlar, Ruslar artık geri gelmeyecek ve İngilizler de başka şeylerle çok meşgul. Türkler kanatlarını açıyor"dedi.

İşte Türkiye budur, Türk Ordusu budur.. 😎


Bunlar da İlginizi Çekebilir