Gündem
04 Nisan 2018 ( 4165 izlenme )
Reklamlar

Türk Askerinin Afrin’e Bayrak astığını Gören BBC Muhabiri Bakın Ne Yaptı?

Afrin’de Ayyıldızlı bayrağımızın dalgalandığını gören BBC muhabirinin yüzündeki ifade ne kadar rahatsız olduklarını gösteriyor. Durun daha sizi çok rahatsız edeceğiz.

Dünya basınının gözü Afrin zaferinde

Uluslararası basın yayın organları, TSK’nın ÖSO ile birlikte Afrin’i terörden temizlemesini, son dakika gelişmesi olarak duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’de terör örgütlerine karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda TSK ve ÖSO birlikleri, Afrin şehir merkezinde saat 08:30 itibarıyla kontrolü sağladı. Uluslararası medyanın da yakından takip ettiği harekattaki bu gelişme, geniş yankı uyandırdı.

Amerikan kanalı CNN, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrin açıklamasını canlı yayında son dakika verdi.

İngiliz basın kuruluşu BBC, YPG/PKK’lı teröristler hakkında, “Afrin’den kovuldular” manşetini attı.

BBC haberinde, “Türkiye, iki aydır sürdürdüğü harekatta, sınırına yakın olan Afrin’i terörist olarak gördüğü gruplardan arındırmayı amaçlıyor” ifadelerini kullandı.

France 24 haberi, “Türkiye liderliğindeki güçler Suriye’nin Afrin kentine girdi” başlığıyla verdi.

Fransız haber ajansı AFP de, TSK’nın ÖSO ile birlikte saat 8.30’da Afrin merkezinde kontrolü sağladığını ve Afrin’in her mahallesinde Türk askeri ve ÖSO birliklerinin bulunduğunu duyurdu. “Türk bayrağı Afrin’de dalgalanıyor diyen” AFP haberinde, “Şehrin kontrolünü ele geçirmek isteyen teröristleri kovdular” ifadelerine yer verildi.

Rus medya kuruluşu Sputnik ise, Özgür Suriye Ordusu’ndan açıklamalara yer verdi.

Haberde, Sultan Murat Tümeni’nden bir komutanın, “Şiddetli çatışmalar sonucunda Afrin kentini YPG’den aldık. Kentte şimdi arama tarama çalışmaları yapıyoruz. Kentte YPG’den kimse kalmadı” dediğini aktardı.

Katar merkezli El Cezire İngilizce sayfasında, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun Afrin’de kontrol sağladığını duyurdu. El Cezire de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasını kaynak gösterdi.

İran yayın organlarından Press TV de, haberi son dakika olarak duyurdu.
YPG/PKK’lı teröristlerin Afrin’i terk ettiklerini yazdı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ege'de Türk gemisi Yunan savaş gemisiyle çarpıştı! Haber geldi, MİT, TSK ve ÖSO anında harekete geçti Esed rejimine kimyasal silah yardımı yapan ülke belli oldu ! Son Dakika Yunanistan'dan beklenmedik Türkiye kararı !