Gündem
20 Şubat 2018 ( 3764 izlenme )
Reklamlar

TSK'nın vurduğu teröristler bakın nereye çekilmiş

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Afrin'e girmeye çalışan Esed yanlısı terörist gruplara ilişkin "Bugün rejim yanlısı teröristlerin, 20 civarında silahlı araçla Halep bölgesinden Afrin'e doğru harekete geçtiği görüldü ve tespit edildiği andan itibaren de müdahale edildi. Bu müdahale üzerine bu terör unsurları geri çekildi" dedi.


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bugün rejim yanlısı teröristlerin, 20 civarında silahlı araçla Halep bölgesinden Afrin'e doğru harekete geçtiğinin görüldüğünü ve müdahale edildiğini belirterek, "Bu müdahale üzerine bu terör unsurları Nubul Zehra bölgesine geri çekildiler." dedi.

Zeybekci, TBMM Genel Kurulunda, "yardımcı doçentlik" kadrosu yerine "doktor öğretim görevlisi" kadrosunun ihdas edilmesini öngören kanun teklifinin görüşmeleri sırasında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, Afrin'deki gelişmelerle ilgili sorusuna yanıt verdi.

"Bölge yakından takip edilmekte"

Bugün rejim yanlısı teröristlerin, 20 civarında silahlı araçla Halep bölgesinden Afrin'e doğru harekete geçtiğinin görüldüğünü ve bunların istihbari unsurlar tarafından tespit edildiğini belirten Zeybekci, "Tespit edildiği andan itibaren de müdahale edildi. Bu müdahale üzerine, Afrin'e yönelen bu terör unsurları, Nubul Zehra bölgesine geri çekildiler. O bölgede de yine istihbari unsurlar tarafından çok yakından takip edilmekte ve öyle bir hareket olması halinde gereği yine yapılmak üzere hazır beklemektedir." bilgisini verdi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, verilen aranın ardından komisyon ve hükümetin yerine oturmaması üzerine, birleşimi, yarın saat 14.00'te toplanmak üzere kapattı.

Aydın, Şampiyonlar Liginde Bayern Münih ile karşılacak olan Beşiktaş'a başarılar diledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kış saati yeniden başlıyor : Ne zaman geri alınacağı açıklandı ABD'nin kirli planı ortaya çıktı! HANGİ ÜNLÜ KİME OY VERİYOR? Gülen Yazıcıoğlu'nun ölümü için böyle konuşmuştu