Gündem
08 Mart 2018 ( 5358 izlenme )

TSK Cinderes'e girdiğinde ortaya çıktı!

TSK ve ÖSO, Afrin'in Cinderes'i büyük oranda kontrol altına alırken, belde merkezinde ilerlerleyen kuvvetler, teröristlerle yoğun sokak çatışmaları yaşanmaya devam ediyor.


Yeni Şafak’ın bölgedeki muhabiri Yılmaz Bilgen, TVNET canlı yayınında Afrin’deki operasyonun büyük çoğunluğunun tamamlandığını söyleyerek, ‘Merkezde terörist yok denecek kadar az.

Her yeri mayınlamışlar. Sadece yer altında değil, ağaçlara dahi mayınlar var’ ifadesini kullandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'in Cinderes'de meskun mahal operasyonunu tamamlanırken, Cinderes’teki son duruma ilişkin bölgeden yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

TVNET canlı yayınına katılan Yeni Şafak muhabiri Yılmaz Bilgen, örgütün dünden itibaren kaçma faaliyetleri olduğuna dikkati çekerek, “Bunun önüne geçildi.

Cinderes ve sonrasında PKK için ciddi bozgun görüntülerine şahit olabileceğimizi söyleyebilirim. Cinderes’te feda timleri var kasabanın içinde.

Her yeri mayınlamışlar. Sadece asfaltı ve yolları değil, akla hayale gelmeyecek yerlerde mayınlar var. Ağaçlar dahi mayınlanmış” dedi.

‘Teröristler silahlarını taşımaya çalışıyor’

‘Afrin Harekatı'nın yüzde 70'i bitti diyebiliriz’ bilgisini veren Bilgen, “Terör örgütünün üyeleri silahlarını Afrin’in dışına taşıyorlar aldığımız bilgilere göre.

Örgüt, Afrin'de savaşmayı değil, siviller üzerinden kirli bir propaganda yürütmeyi hedefliyor. Aksi halde, düz ovada yarım saat, 45 dakika dayanamıyorlar” şeklinde konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir