19278 izlenme21 Nisan 2018
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Suudi Kraliyet Sarayı'ndan silah sesleri gelmeye başladı. Suudi Kral Selman bir hava üssündeki sığınağa götürüldüğü iddia edildi.

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da veliaht prensi Muhammed bin Salman'ın sarayının yakınında silah sesleri yükselmeye başladı. Silah seslerinin yükselmesi Suudi Arabistan'da darbe söylentilerini de beraberinde getirdi.

SARAY ETRAFINDA HAREKETLİLİK BAŞLADI

Bazı Arap kaynaklar, ağır silahlı unsurların saraya girdiğini, bunların asker olup olmadığının bilinmediğini ancak saray etrafında askeri hareketlilik olduğunu aktardı. Ayrıca Suudi vatandaşların sosyal medya hesaplarına ulaşımın kesildiği öne sürüldü.

KRAL SELMAN ASKERİ HAVA ÜSSÜNE GÖTÜRÜLDÜ

Aynı kaynaklar, Suudi Kralı Selman bin Abdülaziz'in askeri bir hava üssündeki sığınağa götürüldüğünü iddia etti.

KORGENERAL'İN DARBE GİRİŞİMİNE KALKIŞTIĞINI İDDİA ETTİ

Doğan Haber Ajansı'nın geçtiği bilgiye göre de, Amerikan medyasında yer alan haberlerde, Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alukas Nepils'in başını çektiği bir grubun darbe girişimi olduğu öne sürüldü.

"DARBE OLMADI, SARAYA YAKLAŞAN DRONE VURULDU"

Öte yandan Dubai'deki Wall Street Journal Muhabiri Margherita Stancati sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Riyad'da darbe olmadı, küçük bir drone, saraya gereğinden fazla yaklaştı ve vuruldu." dedi.

RİYAD KAYNAKLARI ÇATIŞMA OLDUĞUNU DOĞRULADI

Daily Sabah'tan Ragıp Soylu ise, Riyad kaynaklarının bir çatışma olduğunu doğruladığını, ciddi bir şey olmadığını söylediklerini ve açıklama yapılacağını duyurdu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir