Gündem
14 Nisan 2018 ( 534 izlenme )

Suriye'ye operasyonda İncirlik Üssü kullanıldı mı?

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin gece saatlerinde Suriye'yi vurmasının ardından gözler Adana'daki İncirlik Hava Üssü’ne çevrildi.


Üstten sadece bir SİHA kalkarken başka bir hareketlilik gözlenmedi, üstte tanker ve kargo uçaklarının hazır beklediği görüldü. Hükümet Sözcüsü Bozdağ da, harekat kapsamında İncirlik Üssü'nün kullanılmadığını açıkladı.

ABD, İngiltere ve Fransa gece saatlerinde Suriye’ye operasyon düzenledi. Operasyonun ardından gözler Suriye ve Irak'taki DEAŞ'a karşı oluşturulan koalisyon güçleri ABD, İngiltere, Suudi Arabistan ve Katar'ın uçakları ile Türk Hava Kuvvetlerinin İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığının konuşlu olduğu İncirlik hava üssüne çevrildi.

Üstte ise herhangi bir hareketlilik gözlenmedi. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin düştüğü İncirlik Hava Üssü'ne 1 helikopter inerken, 1 SİHA kalkış yaptı. Ayrıca üste kargo ve tanker uçaklarının hazır beklediği görüldü.

Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan açıklama

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da konuyla ilgili attığı tweetlerde İncirlik Üssü'nün kullanılmadığını vurguladı.

4)Suriye’deki hedeflere ABD,İngiltere ve Fransa saldırısından önce ABD Genelkurmay Başkanı ile Türkiye Genelkurmay Başkanı,Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Trump’ın talimatlarıyla görüştüler.

Türkiye,saldırı öncesi bilgilendirildi.

Saldırıda İncirlik Üssü kullanılmadı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir