Gündem
18 Eylül 2018 ( 4947 izlenme )
Reklamlar

SURİYE, RUSYA UÇAĞINI DÜŞÜRDÜ, ÇOK SAYIDA RUS ASKERİ ÖLDÜ !

Düşen uçaklarının Esed güçleri tarafından vurulduğunu açıklayan Rusya Savunma Bakanlığı, olayla ilgili olarak İsrail'i suçladı.


Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, dün Suriye’de kaybolan İl-20 uçağıyla ilgili açıklamalar yaptı.

15 personelin bulunduğu Rus askeri uçağının Esed güçlerine ait S-200 sistemi tarafından vurulduğını belirten Konaşenkov, olayla ilgili olarak İsrail'i suçladı.

Bakanlık Sözcüsü, İsrailli pilotların, Rus uçağını adeta Suriye hava savunma sistemlerinin önüne attığını vurguladı.

İsrail'in kendilerini operasyondan bir dakika önce uyardığını, ancak bu zamanın Rus askeri uçağını güvenli bir yere sevk etmeye yetmediğini belirtti.

"Düşmanca provokasyon"

Konaşenkov, "İsrail tarafından yapılan bu provokasyonu düşmanca olarak nitelendiriyoruz. 15 personelimiz, İsrail'in sorumsuz davranışları yüzünden öldü. Bu kesinlikle Rusya-İsrail ilişkilerinin ruhuna aykırı" dedi.

"Kalkan yaptılar"

Gece Hmeymim üssü yakınlarında radardan kaybolan İl-20 tipi uçağının Suriye ordusunun S-200 savunma sisteminden fırlatılan bir füzeyle vurulduğu da belirtildi. Açıklamaya göre İsrailli pilotlar uçağı Suriye hava savunma sisteminin bulunduğu bölgeye sürükleyip kalkan olarak kullandı.

Milliyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Büyük kaIIeşlik! On binlerce katiI ordusuyla Türkiye’ye saIdıracaklar Rumlardan Türkiye'ye 'gaz oyunları' Diyarbakır'da jandarmadan nefes kesen operasyon Trafik Yeni Dönem, Dün Gece Tüm Türkiye'de Aynı Anda Başladı