Gündem
06 Mart 2018 ( 16176 izlenme )
Reklamlar

Suriye’de Rus Uçağı Düştü ! 39 Rus Asker Öldü..

Suriye’de Rusya’ya ait askeri nakliye uçağı düştü. Uçaktaki 39 kişi hayatını kaybetti.

Suriye’de Rusya’ya ait askeri nakliye uçağı piste 500 metre yükseklikte düştü. Uçakta 26 asker, 6 uçak personeli bulunuyordu. Ölenler arasında üst düzey subaylar olduğu iddia ediliyor.

Düşen uçakta kurtulan olmadığı belirtiliyor.

Düşen uçağın, AN-26 tipi kargo uçağı olduğu ifade edildi. Uçak, Hmeymim üssü yakınlarında düştü.

Rusya Savunma Bakanlığı, Rusya’nın Suriye’deki hava üssünde bir taşıma uçağının düştüğünü açıkladı. Rusya’dan yapılan açıklamada, uçağın teknik bir arızadan dolayı düşmüş olabileceği ancak kesin bir sonuç için incelemeler yapılması gerektiği vurgulandı.

Rusya Devlet Başkanı Putin ise çok sert tepki verdi;

Uçağın düşmesinde teknik arıza dışında farklı bir sebep var ise, faillerinin en kısa zamanda bulunacağını belirten Putin, işin ucunda ABD bile olsa gereken en sert cevabı vermekten çekinmeyeceğini dile getirdi..

Rusya’nın ABD’ye savurduğu tehditler sonrasında böyle bir olay yaşanması ise akıllarda soru işareti yaratmıyor değil.. Teknik bir arıza olabilir fakat bu teknik arızaya sebep olan etken nedir ? Önemli olan soru da bu. ABD’de pek çok HARP teknolojisi olduğu biliniyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Yorumlara yazın.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Onu da özgürleştirip gönderdik sırada ki lütfen? Hakkari'den Türkiye'yi yasa boğan acı haber.. Son Dakika ! Yeni Yönetim Sisteminin Adını Koydular ‘İnsansız tank’ için..