Mehmetçik, zafer pozlarıyla Afrin’deki PKK’lılara desteğe gelen 40 araçlık terör konvoyunu vurdu. Sakarya roketleriyle havaya uçurulan konvoyda PKK’lılar, Esed’in Şebbihaları ve Şii milislerden en az 80'i öldü. Cephane yüklü 2 TIR uzun süre alevler saçtı.

‘Yağmacılar’ diye bilinen Şebbiha gruplarının İran destekli Şii militanlarla birlikte Afrin-Nubl hattında kalkıştığı PKK’ya destek şovu önceki akşam TSK tarafından bitirildi. Afrin’in birçok cephesinde ‘geçilmez’ denilen kaleleri Mehmetçik ve ÖSO’nun bir bir almasıyla büyük panik yaşayan teröristler, “Esed’le anlaştık” propagandasını devreye soktu.

Hemen ardından Afrin’e ‘takviye birlik kampanyası’ başlatıldı ve aralarında İran destekli Nuceba, Kudüs Tugayları, Hizbullah ve Liva el-Bakır militanlarının da bulunduğu provokatörler ilk adımı 21 Şubat günü attı.

Tank ve zırhlı araç destekli konvoylarla Afrin’e girme teşebbüsünde bulunan konvoy, Esed rejimi ve Şii militanların kontrol ettiği Nubl kasabasından geçerek Afrin’e ilerlediği sırada Basuta bölgesinde TSK bombalarıyla durduruldu.
40 ARAÇLIK KONVOY

Geldikleri yere U dönüşü yapmak zorunda kalan ilk konvoydan ders çıkarmayan gruplar, ikinci girişimi önceki gün yaptı. Yağmacı Şebbihalar ve Şii milislerden oluşan ikinci konvoy Nubl’den geçerek Tel Rıfat’a yöneldi. Gün boyu Tel Rıfat kasabası ve Meryemiyn, Matar Mınnag, Ayn Dakne, Ziyara, Keştear köylerinde zafer pozları veren terör konvoyu, akşam saatlerinde Halep’ten gelen takviyelerle birlikte Afrin’e yöneldi. Aralarında cephane ve silah yüklü kamyonlarla otobüs, minibüs ve otomobillerden oluşan 40 araçlık terör konvoyu saat 22.00 sularında bölgede konuşlu Türk topçu bataryaları ve hava unsurları tarafından tam isabetle vuruldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir