Gündem
01 Mart 2018 ( 7137 izlenme )

Son dakika... YPG'liler neye uğradığını şaşırdı!

Afrin'in batı cephesindeki Raco bölgesinde yer alan Haydar, Şeyh Muhammed ve Canka köyleri YPG'li teröristlerden temizlendi. Savaş uçakları ise Raco'nun güneyine bomba yağdırdı.


YPG'nin medya ağı tarafından dolaşıma sokulan bir video, teröristlerin Türk ordusuna karşı sivillerin evlerini kullandığını ispatladı.

Terör örgütünün sözcülüğünü üstlenen Hollandalı gazeteci, Menbic ve Kobani'den çektiği fotoğrafları Twitter hesabından paylaştı. Kobani'deki terör müzesinde Öcalan ve diğer militanlar var.

TSK, Afrin'de bugüne kadar 2 bin 222 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Afrin'e Zeytin Dalı Harekâtı'nın kırk birinci gününe girilirken, gece yarısı cepheden zafer haberleri geldi.

Batı cephesinde yer alan Haydar, Şeyh Muhammed ve Canka köyleri YPG'li teröristlerden alındı. Söz konusu köyler, Raco'nun hemen kuzeyinde yer alıyor.

ÖSO unsurları, köyleri teröristlerden temizleyecek operasyonun hazırlıklarını gösteren fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Türk savaş uçakları ise gece saatlerinde Raco'nun güneyine bomba yağdırdı, Bedina köyündeki terör mevzileri havaya uçuruldu.

Teröristler sivillerin evinde

YPG'nin medya ağı tarafından dolaşıma sokulan bir video, teröristlerin Türk ordusuna karşı sivillerin evlerini kullandığını ispatladı.

Hollandalı gazetecinin terör turu

Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG'nin sözcülüğünü üstlenen Hollandalı gazeteci, Twitter hesabında Kobani ve Menbic'te çektiği fotoğraflara yer verdi.

Gazetecinin propoganda karelerinde Menbic'teki terör mevzileri ve Kobani'deki terör müzesi var. Terör müzesinde terör elebaşı Öcalan'ın fotoğrafları ile diğer teröristlerin fotoğrafları yan yana.

20 Ocak'ta başlayan Zeytin Dalı Harekâtı'nda bugüne kadar 2 binden fazla terörist öldürüldü, Afrin'in kuzey ve batı cepheleri YPG'lilerden temizlendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir