Gündem
27 Mart 2018 ( 9420 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... Yeni savaş! Rusya'dan bomba!

Eski Rus ajanı Sergey Skripal ve kızı Yulia'ya yönelik suikast girişiminin ardından son dakika haberleri peş peşe geliyor. 'Yeni soğuk savaş'a Rusya'dan da büyük tepki var. Moskova'nın Rus diplomatların sınır dışı edilmesine sert cevabı olacağı bildirildi.


Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov yaptığı açıklamada, ABD'nin 60 Rus diplomatını sınır dışı etme kararına Moskova'nın sert tepki vereceğini, Ancak Washington ile olan stratejik istikrar müzakerelerine açık olduklarını söyledi.

Eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızı Yulia'nın zehirlenmesi sonrası Moskova'nın suçlanmasıyla İngiltere'nin ardından diğer Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ve ABD'den de karşı hamle gelmişti.

Rus diplomatları sınır dışı etme kararı alan ülkeler arasında; Fransa, Almanya, Romanya, İsveç, Polonya, Çekya, Litvanya, Hollanda, Danimarka, İtalya, Letonya, Estonya, Macaristan, İspanya Hırvatistan, Finlandiya, Norveç, Ukrayna, Arnavutluk ve Kanada yer alıyor.

ABD Başkanı Donald Trump dün 60 Rus diplomatın ülkeden sınır dışı edilmesini ve Rusya'nın Seattle'daki konsolosluğunun kapatılması kararını vermşti...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Afrin kahramanının kızına yazdığı mektup ağlattı Eğer Türkiye Bunu Yaparsa İsrail’in İşi Bitiyor.. Flaş gelişme.. Ahmet Hakan Çıldırdı.. Sayın İnce ve Akşener bu adama haddini bildirin ! AMERİKA SAÇMALAMA REKORU KIRDI.