Gündem
17 Eylül 2018 ( 2396 izlenme )
Reklamlar

Son Dakika ! YARGITAY'DAN MİLY0NLARCA ÇALIŞANI İLGİLENDİREN FLAŞ EMSAL KARAR

Yargıtay, çalıştığı iş yeri sahibinin küfürlü hakaretine maruz kalan işçiye tazminat ödenmesi gerektiğine hükmetti.

PATRONUNUN HAKARETİNE MARUZ KALAN İŞÇİ HEMEN MAHKEMEYE BAŞVURDU

Ankara'da çalıştığı iş yeri sahibinin küfürlü hakaretine maruz kalan işçi, 5. İş Mahkemesi'nin yolunu tuttu. Davacı işçi, iş akdinin haksız olarak feshedildiğini, işe girmesinde referans olan şahıs ile davalının arasında sıkıntılar çıkınca kendisine karşı olumsuz tutum ve tavır sergilendiğini öne sürdü.

iŞÇİ, TAZMİNAT VE FAZLA MESAİ ALACAKLARINIDA TALEP ETTİ

İşverenin kendisini gördüğü her yerde hakaret ve küfrettiğini, fesih günü de işverence hakaret edilerek işten kovulduğunu ileri süren işçi, kıdem ve ihbar tazminatları ile genel tatil, hafta tatili ve fazla mesai alacaklarını talep etti.

DAVALI PATRON, DAVANIN REDDİNİ İSTESEDE

Mahkemede savunma yapan davalı patron ise, davacının devamsızlık yaptığını savunarak davanın reddini istedi.

PATRONUN HAKARETİ ÜZERİNE İŞTEN KOVULAN ÇALIŞAN TAZMİNAT ALABİLECEK

Mahkeme, davalının iş sözleşmesini fesihte haklı olduğuna hükmetti. Bunun üzerine davacı işçi kararı temyiz etti. Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, emsal bir karara imza atarak, davalı işverenin hakareti üzerine davacının 6 günlük kanuni süre içerisinde iş akdini iş yerine gelmemek şeklinde eylemli olarak feshettiğine hükmetti. Mahkemece kıdem tazminatının kabulü gerekirken reddedilmesinin yasaya aykırı olduğuna dikkat çeken Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, mahkeme kararını bozdu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI.. BÖYLE TEHDİT ETTİ ! Acı haber sabaha karşı geldi ! Şehrin göbeğinde Türk aileye alçakça saldırı! Son Dakika ! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklamalar