Gündem
08 Nisan 2018 ( 15597 izlenme )

Son Dakika.. Türkiye'den çok sert tepki geldi..

Duma'da 70 sivilin ölümü binden fazla kişinin ise yaralanmasına neden olan kimyasal saldırı dünyayı ayağa kaldırdı. Türkiye, Rusya, ABD ve İngiltere'den ardı ardına açıklama geldi.


Duma'da 70 sivilin ölümü binden fazla kişinin ise yaralanmasına neden olan kimyasal saldırı ile ilgili açıklama yapan  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: "Suriye rejimi, ülkenin farklı  bölgelerinde ve farklı zamanlarda yaşanan saldırılar için hesap vermelidir" dedi. ​

ABD: HAYVAN ESED

ABD Başkanı Donald Trump, dakikalar önce yazdığı Twitter mesajında Rusya ve İran'ı suçladı, Şam rejimi lideri Beşar Esad için 'Hayvan Esad' dedi. Beyaz Saray, Washington'ın saldırıya karşı her türlü adımı atabileceğini söyledi.

İNGİLTERE'DEN KINAMA

İngiltere, Şam rejimi ve Rusya'yı açık şekilde suçladı. Rejimin düzenlediği yönünde güçlü şüphelerin bulunduğunu belirten Türkiye ise, saldırıyı şiddetle kınadığını duyurdu.

RUSYA'DAN İLGİNÇ İDDİA

Rusya Dışişleri Bakanlığı, saldırının Washington için hayli kullanışlı olduğunu savunarak yaşananları düzmece olarak niteledi, 'teröristler'i koruma teşebbüsü iddiasını ortaya attı.

PAPA KINADI

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Doğu Guta'daki saldırıyı kınadığını duyurdu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir