Gündem
21 Ocak 2018 ( 730 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... Türk tankları Suriye'de! İşte dakika dakika Zeytin Dalı Harekatı...

TSK, Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere 'Zeytin Dalı Herakatı' başlattığını duyurdu. Harekat, Türk jetlerinin terör hedeflerini vurmasıyla başladı. Sınır bölgesine sürekli askeri sevkiyat yapılıyor. Bölgede peş peşe önemli gelişmeler yaşanıyor. İşte dakika dakika Zeytin Dalı Harekatı...

Hatay'ın Reyhanlı ve Kırıkhan ilçeleri arasında bulunan sınır bölgesinde uçak seslerinin duyulmasının ardından Başbakan Binali Yıldırım, Türk savaş jetlerinin Afrin'deki terör unsurlarını bombalamaya başladığını açıkladı. Aynı saatlerde Özgür Suriye Ordusu birliklerinin de adım adım Afrin'e doğru ilerlediği bildirildi.

TSK'dan yapılan açıklamada ise Afrin'e yapılan tarihi harekatın adı konuldu: 'Zeytin Dalı Harekatı'

Afrin'e yönelik başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı' ile ilgil itüm detayları dakika dakika buradan takip edebilirsiniz:

05.16 - ESAD REJİMİ'NDEN PYD/PKK TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIM

AA’nın Halep merkezindeki güvenilir kaynaklardan aldığı bilgilere  göre, Esad rejimi, PYD/PKK terör örgütünün işgalindeki Şeyh Maksud mahallesinden Afrin’e takviye gönderebilmesi için kara yolundan geçiş imkanı sağlıyor. Örgütün, rejimin izniyle Halep merkezi Afrin'e bağlayan Nubul Zehra kara yolunu kullanmaya başladığı öğrenildi.


04.51 - CENTCOM'DAN AFRİN AÇIKLAMASI


ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Joseph Votel, "Afrin'in kendileri için bir operasyon alanı olmadığını" ve "Türkiye'nin Afrin'e düzenlediği operasyon konusunda kendilerine bilgi verdiğini" kaydetti. Votel, Türkiye'nin niyetini bilmediğini ancak söz konusu Afrin  operasyonunun DEAŞ'la mücadeleye yapacağı etki konusunda endişe ettiklerini dile  getirerek, "DEAŞ ile Suriye'deki mücadele devam ediyor. Halen bu konu üzerine  oldukça odaklanmış durumdayız ve onların kontrol ettiği yerleri geri almak için  ortaklarımızla çalışmaya devam ediyoruz." değerlendirmesini yaptı.


Amerikalı komutan ayrıca Türk yetkililerin kendilerine Münbiç'e  yönelik bir operasyondan bahsetmediğini de sözlerine ekledi.


03.16 - AFRİN'E EN BÜYÜK ASKERİ SEVKİYAT


Harekatın başladığı Afrin'e son dönemlerin en büyük askeri sevkiyatı yapılıyor. Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinden çekilen tank, fırtına obüsü ve topçu bataryalarının da bulunduğu toplam 150 araçlık askeri konvoy Afrin'e doğru yola çıktı. 


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'li generalin Türk askeri korkusu! Domuz Eti’nin Haram Olmasının Asıl Nedeni Buymuş ! Sıcak Gelişme ! 'AKP ve MHP anlaştı, 3 suça idam gelecek' Erdoğan'dan Fırat Kalkanı açıklaması: Bunlar ne saf insanlar