Gündem
04 Nisan 2018 ( 5006 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... Suriye'deki ABD askerleri hakkında karar verildi!

ABD Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanı, Suriye’deki Amerikan birliklerinin geleceği hakkındaki kararın verildiğini ve ‘görece yakın’ zamanda açıklanacağını duyurdu.


Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada “Suriye’deki DEAŞ’ı yok etme operasyonu büyük bir hızla sona yaklaşıyor” dendi.

ABD Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanı Dan Coats, Suriye’deki ABD birliklerinin geleceği hakkındaki kararın dünkü Milli Güvenlik Kurulu toplantısında verildiğini belirtti.

Reuters'ın son dakika haberine göre, Beyaz Saray bu kararı ‘görece yakın’ zamanda açıklayacak.

Reuters’a konuşan bir üst düzey yetkili, ABD’nin Suriye’deki birliklerini bir süre daha tutmayı planladığını, ancak uzun vadeli taahhütte bulunmayı düşünmediklerini ifade etti.

Yetkili, Trump’ın DAEŞ’in yenilgisinden emin olmayı istediğini ve diğer ülkelerin adım atarak Suriye’deki istikrara yardım etmesi gerektiğini söylediğini de ifade etti.

Daha sonra Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada "Suriye’deki DEAŞ’ı yok etme operasyonu büyük bir hızla sona yaklaşıyor. DEAŞ'ın  yeniden ortaya çıkmaması ve barış için BM de dahil bölge ülkeleri ortak  çalışmalı" dendi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yakalanan teröristten Afrin itirafı! Her evde var Sınırda hareketlilik: Helikopterler peş peşe... 5 bin savaşçı hazır Sıcak Gelişme.. Çin'in uzay istasyonu düştü.. Türkiye'yi de tehdit ediyordu..