Gündem
30 Mayıs 2018 ( 1836 izlenme )

SON DAKİKA !! GAZZE ALEV ALEV YANIYOR !!

İşgalci İsrail'den Gazze'ye ağır bombardıman


İsrail'e ait savaş uçakları, Gazze Şeridi'ndeki farklı bölgelere ağır saldırılar gerçekleştirdi.

Filistinli Yerel kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre, saldırılarda ölen ya da yaralanan sayısı net değil.

Öte yandan Gazze şeridinden İsrail'in sınır kentlerine füzeler atıldığı idda edildi. 

İsrail ordusu Gazze'den atılan 30'dan fazla havan topu ve füzeye misilleme olarak Gazze'de Hamas ve İslami Cihad'a ait 35 hedefi vurduğunu duyurdu.

İsrail ordusundan (IDF) yapılan açıklamada "Savaş uçakları ve hava araçları Gazze'de Hamas ve İslami Cihad terör gruplarına ait 7 bölgedeki 35 terör hedefini vurdu" dendi.

IDF vurulan alanlar arasında 6 askeri yerleşke, cephane depoları, denizdeki hedefler,bir tünel ve üsler olduğunu ileri sürdü.

Ordunun basın servisinden yapılan açıklamada 2014'te Hamas ile yapılan savaşa atıfla "Koruyucu Hat Operayonu'ndan beri görülmemiş düzeyde harekete geçtik" dendi.

Sabah saatlerinde Gazze'den İsrail'e 28 adet havan topu atıldığı açıklanmış ancak bunların çoğunun Demir Kubbe savunma sistemi tarafından imha edildiği ve yaralanan olmadığı belirtilmişti.

Daha sonra İsrail Gazze'den iki kez daha füze saldırısı yapıldığını ancak bunların da Demir Kubbe tarafından engellendiğini duyurmuştu.

Gazze'de İsrail'in hava saldırısı nedeniyle ölen ya da yaralanan olup olmadığı henüz bilinmiyor.

İsrail askerleri geçtiğimiz haftalarda Gazze sınırında eylem yapan Filistinlilerin üzerine gerçek mermilerle ateş açmış ve 60'tan fazla Filistinliyi öldürmüştü.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir