Gündem
11 Nisan 2018 ( 6937 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... Esad kaçtı! Ortadoğu'yu saracak alev her an parlayabilir

İsrail medyasının iddasına göre, ABD bombardımanından korkan Esad, Rus korumalarını yanına alarak Şam’daki başkanlık sarayından kaçtı.


Olağanüstü toplanan İsrail kabinesi, Batı'nın Suriye'ye muhtemel operasyonunu görüştü; ordu birlikleri İran'ın savurduğu tehdit üzerine üst düzey alarma geçirildi.  

Kremlin itidal çağrısı yaptığı açıklamada, Doğu Guta'da kimyasal saldırı iddialarının tarafsız bir şekilde araştırılması gerektiğini vurguladı.

Lübnan'daki Rusya Büyükelçisi, Hizbullah'ın televizyonu El Manar'a ABD'nin Suriye'ye ateşleyeceği füzelerin düşürüleceğini söyledi.

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, isimlerini de verdiği Rus milletvekillerinin ABD'nin Suriye'ye muhtemel bir saldırısında Rusya'nın harekete geçmesini istediklerini yazdı. Habere göre, ayrıca Rusya dün askeri tatbikat yaptı ve tatbikatta alçaktan uçan uzun menzilli kruz füzeleri yok edildi.

Eurocontrol'ün bugünden itibaren 72 saatliğine sivil uçakların Suriye üstünde uçmamasını isteyen bir uyarı yayınladı. Uyarıda açık bir şekilde füzelerden söz edildi.  

ABD ve Rusya yine BMGK'da birbirlerine girdi, Rus temsilci "Kendimizi son derece üzücü ve ciddi olayların eşiğinde bulabiliriz" dedi. Kilitlenen uluslararası kuruluşta Moskova Washington'ın, Washington da Moskova'nın tasarılarını engelledi.

Suriye Doğu Guta'da gerçekleşen kimyasal saldırıyla savaşın ayak sesleri yaklaşıyor. ABD ve Batılı müttefiklerinin Suriye'de askeri operasyon sinyali vermesiyle aralıksız son dakika haberleri geliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu Bebek Dünya’da Bir İlki Temsil Ediyor.. Son dakika: Tunceli'de helikopter düştü! İşte ilk görüntüler... Bedelli açıklamasının ardından Bülent Turan'ın telefonuna büyük şok ! Kato Dağı'nda terör örgütü PKK'ya ağır darbe