Gündem
20 Şubat 2018 ( 6804 izlenme )
Reklamlar

SİHA'lar Afrin'de yine teröristleri awladı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Afrin kentindeki terör örgütleri hedeflerine yönelik 20 Ocak’ta başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nda 31. gün geride kaldı.


Harekâtın başlangıcından bugüne dek geçen bir ayda toplam TSK ve ÖSO unsurlarınca bin 641 terörist etkisiz hale getirildi.

Harekâtın 31. gününde TSK ve ÖSO, dün Afrin’in batısındaki Racu beldesine bağlı Hantalli köyü ile güneybatısındaki Cinderes beldesine bağlı Divan Tahtani köyü, üs olarak kullanılan Beyyada noktası, Kila Tepesi ve Sattuf evleri köy altı yerleşimini YPG/PKK-DEAŞ’tan kurtardı. 

YOĞUN TOP ATIŞLARI

Böylece bölgenin yüzde 15’ine yakın 320 kilometrekaralik alanı kapsayan 78 stratejik köy ve nokta PYD/PKK’lı teröristlerden temizlenmiş oldu. Operasyon Cinderes bölgesinde top atışları ile yoğun olarak sürüyor.

SİHA'LAR AVLADI

Racu beldesine bağlı Derviş Obası bölgesinde keskin nişancı oldukları belirtilen iki PYD/PKK’lı terörist de SİHA atışıyla öldürüldü. Şeyh Hadid beldesine bağlı Bilal Köy’ün 1 kilometre güneyinde iki terörist, Cinderes beldesinin iki kilometre batısında zeytin ağaçları altındaki dört terörist de öldürüldü. SİHA’ların tespit ettiği bazı terörist grupları ve saklandıkları yerler, savaş uçaklarınca da imha edildi. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siirt Valisi: Karşında vali var nasıl konuşacağını bil ! Hanginiz yalan söylüyor ! ÜNLÜ SANATÇI YOĞUN BAKIMA KALDIRILDI.. DURUMU KRİTİK.. Biri Sözde Bölge Sorumlusu Üç Terörist Etkisiz Hale Getirildi İstanbul Güngören'deki Silahlı Saldırı Anı Güvenlik Kamerasında