Gündem
05 Nisan 2018 ( 9960 izlenme )
Reklamlar

Sıcak gelişme.. Türkiye'de petrol bulundu!

Avustralyalı şirketten Diyarbakır'da petrol işletme ruhsatı başvurusu..


Avustralya merkezli Trans Atlantic Exploration Mediterranean International, Diyarbakır'da petrol yatağı bulduğunu açıkladı. Şirket petrol işletme ruhsatı için hemen başvuruda bulundu.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (PİGM) açıklamasında şöylen denildi:

DİYARBAKIR'DA KEŞFEDİLDİ

"Trans Atlantic Exploration Mediterranean International Pty. Ltd.’nin Diyarbakır ilinde sahip bulunduğu AR/TEM/5046 hak sıra no’lu petrol arama ruhsat sahasında keşfedilen ham petrol ile ilgili olarak ARİ/TEM/K/M44-b2-1 paftasında 1 adet petrol işletme ruhsatı almak için 13.03.2018 tarihli dilekçesiyle müracaat ettiği Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 14’üncü maddesinin birinci fıkrası gereğince ilan olunur."

ARAŞTIRMALAR DEVAM EDİYOR

Firmanın Diyarbakır'da faaliyet alanı üçü koldan oluşuyor. Molla ve Selmo bölgelerinde iki adet alanı bulunan Transatlantic Petroleum şirketinin faaliyet alanı Mardin ve Bedinhan bölgelerine yakın yerlerde bulunuyor.  Avustralyalı firmanın bölgedeki faaliyetleri devame derken, 3 boyutlu sismik tarama ve yatak dikey sondajlarla yapılan araştırmalarda rezerv takibi yapılıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çavuşoğlu: Suriyeliler için 32 milyar dolar vereceğimize.. Son dakika: Suriye rejim güçlerinden İdlib'e kimyasal silahlı saldırı BESLERSEN TERÖR ÖRGÜTÜNÜ BÖYLE ÇEKERSİN BEDELİNİ.. Karakol Önündeki Çatışma Saniye Saniye Kaydedildi