Reklamlar

Sıcak Gelişme ! 'AKP ve MHP anlaştı, 3 suça idam gelecek'

İki lider, Ceza İnfaz Kanunu değişikliği ile kısmi af ve idam konusunda ortak bir çalışma kararı aldı.

24 Haziran seçimleri öncesi MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin 'af' çıkışı tepkilere neden olurken, MHP'nin konuya ilişkin ısrarcı tavrı devam ediyor. Son olarak Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a af teklifiyle birlikte idam önerisinde bulunduğu iddia edildi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 24 Haziran'a sayılı günler kala 'af' teklifi tartışmaları da beraberinde getirmişti.
Seçimlerin ardından af ısrarını sürdüren Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a af teklifiyle birlikte idam teklifi de sunduğu iddia edildi.MHP'nin 1 Ekim'de TBMM'nin açılmasıyla gündeme almayı planladığı af kanun teklifinin detaylan belli oluyor. Affın infaz yasası değişikliği ile düzenleneceği, buna paralel olarak bazı suçlarda da idamın geri getirilmesi için anayasa değişiklik çalışması yapılacağı öğrenildi.

Erdoğan ve Bahçeli'nin Ceza İnfaz Kanunu değişikliği ile kısmi af ve bazı suçlarda idam cezasının geri getirilmesine yönelik değişiklik konusunda çalışma yapma karar aldığı öğrenildi. Şartlar olgunlaştığı taktirde infaz yasası değişiklik teklifinin AKP ve MHP'li grup başkanvekilleri, anayasa değişikliğinin ise iki parti ve BBP'li toplam 341 vekilin imzası ile TBMM'ye sunulması öngörülüyor.Affın, hükümlülerin cezalanndan belli miktar indirim yapılarak getirilmesi, böylelikle anayasanın 87. maddesindeki nitelikli çoğunluk şartı olan 360 oya gerek kahnaması öngörülüyor.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tek başına 3 silaha bedel