İtirafçı olan FETÖ’nün Konya imamlarından Nesip Yılmaz örgütün 17-25 Aralık kumpasından önce Ankara’da kapsamlı bir toplantı yaparak devlete savaş ilan ettiğini söyledi.

Toplantıya Mustafa Yeşil, Mustafa Özcan ve Şerif Ali Tekalan gibi isimlerle birlikte bin 200 örgüt yöneticisinin katıldığı belirten Yılmaz, “Kılıçlar çekildi, güçlü olan taraf kazanacak. Hükümetin canına ot tıkayacağız dediler. Böyle savaş ilan edildi” dedi.
Fetullahçı Terör Örgütü’nün Konya il yapılanmasında bölge imamı/ders hocası olarak geçen öğretmen Nesip Yılmaz, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak itirafçı oldu.

Yılmaz, Konya Emniyet Müdürlüğü KOM Şube’de alınan ifadesinde, örgütün üst kademesinin yer aldığı gizli toplantılarda alınan kararları, FETÖ’nün terör örgütü PKK ile bağlantılarını ve en örgütün üst kurullarından olan ‘Ali Heyet’ yapılanmasını anlattı.

İtirafçı olan Nesip Yılmaz, FETÖ/PDY yöneticiliği, Konya il yapılanmasında bölge imamı/ders hocası olarak görev yapmak, FETÖ’ye finans sağlamak ve örgüt adına eylem ve faaliyette bulunmak ile suçlanıyordu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir