4308 izlenme24 Eylül 2018
Uşak'ta çiftçilikle uğraşan Selim Baykal, sahne aldığı düğün, nişan, eğlence ve festivallerde ses benzerliği ile Ferdi Tayfur'u aratmıyor.

Çiftçi bir ailenin çocuğu olan ve halen çiftçilikle uğraşan Selim Baykal, İzmir'de öğrenim gördüğü sırada İzmir Enternasyonal Fuarı'nda sahne alan Ferdi Tayfur'u izledikten sonra müziğe olan ilgisini geliştirerek ses benzerliği ile Uşaklı Ferdi Tayfur hayranlarının gönlünde taht kurdu. Ferdi Tayfur'un şarkılarını birebir seslendiren Baykal, Uşak'ta sahne aldığı her ortamda beğeni topladı.

Evli, 2 çocuk babası olan 48 yaşındaki Selim Baykal, Ferdi Tayfur şarkılarıyla büyüdüğünü ifade ederek, Çocukluğumdan bu yana Ferdi Tayfur hayranıyım. İzmir'de öğrenim gördüğüm 1978 yılında Ferdi Tayfur'u İzmir Enternasyonal Fuarı'nda canlı olarak dinleme fırsatı buldum. Hayranlığım bir kat daha arttı. 1980 yılında memleketim Uşak'a dönerek öğrenimimi devam ettirirken aynı zamanda Uşak'ta düğün, nişan ve eğlencelerde Ferdi Tayfur şarkıları söylemeye başladım. Sesimin Ferdi Tayfur'a benzemesinden dolayı arkadaşlarımdan sürekli övgü alıyordum. Beni dinleyen müzikseverler başarımı konuştukça müziğe bağlandım. 25 yıldır çiftçiliğin yanı sıra müzik hayatımı da sürdürüyorum. Hayatta tek isteğim Ferdi Tayfur ile tanışmak dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir