Gündem
15 Mart 2018 ( 2013 izlenme )
Reklamlar

Saldırı hazırlığındaki teröristlerin tamamı öldürüldü

Irak'ın kuzeyinde saldırı hazırlığındaki teröristlerin tamamı öldürüldü.


Türk Silahlı Kuvvetlerince Irak'ın kuzeyindeki Hakurk ve Zap bölgelerine dün düzenlenen hava harekatında teröristlere ait 8 hedef imha edildi.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre:

Irak kuzeyi Hakurk ve Zap bölgelerinde keşif ve gözetleme vasıtaları ile karakol/üs bölgeleri ile bölgede görevli birliklerimize saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik 14 Mart 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtı neticesinde; teröristlere ait barınak, sığınak ve silah mevzii olarak kullanılan 8 hedef imha edilmiştir.

Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

Mardin Nusaybin'de, Suriye kuzeyinden yapılan silahlı saldırıya meşru müdafaa kapsamında yapılan atışlarla 8 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "12-14 Mart 2018 tarihleri arasında, Mardin/Nusaybin'de, hudut hattında görevli güvenlik güçlerine Suriye kuzeyinden yapılan silahlı saldırıya meşru müdafaa kapsamında yapılan atışlar neticesinde PKK/PYD-YPG terör örgütü mensubu sekiz terörist etkisiz hale getirilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Dakika ! Amerika'dan Sürpriz Türkiye Hamlesi Süleyman Soylu'dan Leyla'nın ölümüne ilişkin kritik açıklama ! Flaş.. Fiyat Listesi Sosyal Medyada Gündem Olan Lokantanın Sahibi Konuştu ! Son dakika ! Uşak’ta silahlı saldırı! ÖIü ve yaralılar var !