Gündem
20 Mart 2018 ( 59 izlenme )
Reklamlar

Sakın Tuvalet Kağıdı Kullanmayın..!! Yoksa Başınıza Bu Gelecek..

Rose George, “Milyonlarca insanın etrafta temiz olduğunu düşünerek pis gezmesini anlamıyorum” dedi ve ekledi: “Tuvalet kağıdı dışkının yerini değiştiriyor ama dışkıyı tamamen yok etmiyor.”

Uzmanlar tuvalet kağıdı kullanımının hijyen için yeterli olmadığını söyleyerek bazı sağlık problemlerine yol açabileceği konusunda uyardı ve ıslak mendil kullanılmasının daha doğru olduğunu söyledi.

“MİLYONLARCA İNSANIN PİS GEZMESİNİ ANLAMIYORUM”

“Büyük İhtiyaç: İnsan Atığının Konuşulmayan Dünyası ve Önemi” adlı kitabın yazarı Rose George, “Milyonlarca insanın etrafta temiz olduğunu düşünerek pis gezmesini anlamıyorum.” dedi ve ekledi: “Tuvalet kağıdı dışkının yerini değiştiriyor ama dışkıyı tamamen yok etmiyor.”

Ünlü Hollywood yıldızı Will Smith de George ile aynı fikirde. Will Smith bir röportajında çikolata ile ahşap bir zeminde tuvalet kağıdı temizlik testi yapılmasını tavsiye etmiş ve insanları ıslak mendil kullanmaya çağırmıştı.

TAHARET MUSLUĞU KULLANIN

Fakat uzmanların bu uyarısındaki tek neden temizlik değil, agresif tuvalet kağıdı kullanımının 12 haftaya kadar sürebilen tahriş ve basur gibi rahatsızlıklara neden olabileceği belirtiliyor. Öte yandan tuvalet kağıdı kullanımı sırasında insanların bağırsak bakterileriyle temas etme ihtimalinin daha yüksek olduğu aktarılıyor. Bu yüzden taharet musluğu, bide veya ıslak mendil kullanımının hem hijyen hem de sağlık açısından daha iyi olduğu konusunda uyarı yapılıyor.

Uzmanlar tuvalet kağıdı kullanımının hijyen için yeterli olmadığını söyleyerek bazı sağlık problemlerine yol açabileceği konusunda uyardı ve ıslak mendil kullanılmasının daha doğru olduğunu söyledi. Ancak en sağlıklısının ise ılık su ile temizlemek olduğunda hem fikirler..

Basur olan insanların %90’ının çok fazla tuvalet kağıdı kullanan kişiler olduğu tespit edilmiştir.

Paylaşın, herkes bilgilensin..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika... FETÖ'cüleri taşıyan bot Ege'de battı! Çok sayıda öIü 68 yaşındaki doktor Afrin'e gitmek için mektup yazdı Çin’de Yaşanan İbretlik Bir Olay.. F-16'lardan Erdoğan'a büyük jest