Gündem
22 Aralık 2017 ( 145 izlenme )
Reklamlar

Rusya dünyaya duyurdu!

Rusya dünyaya duyurdu! Son dakika S-400 açıklaması

Türkiye ile Rusya arasında S-400 sistemlerine ilişkin anlaşmada tüm pürüzlerin giderildiği bildirildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Askeri Teknik İşbirliği’nden sorumlu danışmanı Vladimir Kojin, S-400 hava savunma sistemlerinin teslimatı konusunda Türkiye ile tüm konuların çözüldüğünü belirterek, “Teslimatların 2019 sonu veya 2020 başında yapılacağını öngörüyoruz.” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE İMZALANABİLİR”

Kojin, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, S-400’lere ilişkin kontratın Türkiye ile Rusya arasında önümüzdeki günlerde imzalanabileceğini söyledi.

“TÜM PÜRÜZLER GİDERİLDİ”

Sistemlerin teslimatı konusunda Türkiye ile tüm konuların çözüme kavuşturulduğunu vurgulayan Kojin, “Türkiye ile Rusya sistemlerin ödemesi konusunda ortak bir plan geliştirdi. Teslimatların 2019 sonu veya 2020 başında yapılacağını öngörüyoruz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Putin’in geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde S-400’lere ilişkin anlaşmanın kısa bir süre içerisinde imzalanacağını duyurmuştu.

Rus uzman, “Son günlerde Batı basınında yalan haberler dolaşıyor. Güya S-400 sistemi Amerikan ve İsrail savaş uçaklarını tespit edemiyor. Askeri uzman olarak söylüyorum. Görüyorlar ve tespit ediyorlar, kısacası düğmenin kontrolü elimizde. Erdoğan bu silahı alırsa ‘bölgenin reisi’ olur.” sözleriyle dile getirmişti.

S-400’ün kullandığı füzeler kısa, orta ve uzun menzillerde aynı anda kullanılabilen değişik füzelere sahiptir.

S-400 sistemlerini kendisini benzerlerinden ayıran en önemli özelliği, uzun menzili. S-400 HSS’nin 9IN6E radar menzili 600 km, 40N6 füze azami menzil 400 km irtifa 30 km’dir.

S-400 füze sisteminde komuta merkezi aynı anda 6 bataryaya komut verebiliyor ve her batarya 12 fırlatma aracına komuta eden bir 96L6 radara sahip. Bu radarlar hayalet uçak olarak tabir edilen hedefleri izleme ve bu hedeflere kilitlenme yeteneğine sahiptir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Askerimiz 4 pkklı teröristi böyle imha etti! Demirtaş'ın terörist abisi küstahça oy istedi ! Ünlü isim Türk Vatandaşı olup askere gitmiş! Düğüne gider gibi Afrin'e gittiler