Gündem
01 Şubat 2018 ( 6441 izlenme )

Posterin altından çıktı

Terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca, Afrin'de provokasyon amacıyla inşa edilen terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın dev poster, Zeytin Dalı harekâtı kapsamında yerli üretim silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile bombalanarak yerle bir edildi. Posterin altından sığınak ve barınak çıktı.

Zeytin Dalı Harekatı’nın 12. gününde Mehmetçik ve ÖSO, Bağ Obası ile Kurni ve Eyn Batman dağlarını PKK’dan temizledi. Kilis’in karşısındaki Darmık’ta ise sığınak, cephanelik ve kampların yanısıra teröristlerin provokasyon için dağa yerleştirdiği PKK elebaşı Öcalan’a ait dev poster imha edildi. Dün yenisafak.com'un gündeme taşıması ardından imha edilen dev poster ile ilgili yeni bir detay ortaya çıktı.

Altından sığınak çıktı

Bülbül dağı sırtlarında vurulan terör örgütü lideri Öcalan’ın portresinin kullanıldığı alanın altında örgüt tarafından kullanılan sığınak ve barınaklar olduğu ve bunların Burseya Dağı’ndaki tahkimatlardaki gibi yoğun demir destekli kalın beton duvarlardan inşa edildiği öğrenildi. Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Askeri kaynaklar, “Hedef sadece sözde terör örgütü liderinin anıtı değil aynı zamanda sığınaklardı” bilgisini verdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir