Polis müdürünün uyarısı HDP'li vekili çıldırttı !

14839 izlenme25 Ağustos 2018
Reklamlar
Taksim'de izinsiz gösteri yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. İstiklal Caddesi boyunca gruptakiler ve polis arasında yaşanan arbedede çok sayıda kişi gözaltına alındı. Eylem için Taksim'e gelenler arasında HDP milletvekili Garo Paylan da vardı.

İzinsiz gösteriye müdahale eden komiserin, 'polislerim ne gerekiyorsa onu yapacak.' söylemi üzerine Paylan, 'O zaman biz de ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bu devran dönecek' diye bağırarak tepki gösterdi.

Cumartesi Anneleri 'nin 700. haftasına gelen oturma eylemi, pkk eylemine dönüşünce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla yasaklandı. Yasak kararı ile polis, Galatasaray Meydanı'nı ablukaya aldı ve alana girmek isteyenleri gözaltına aldı.

HDPLİ VEKİLLERE HAK ETTİKLERİ MÜDAHALE

Polisler kendilerine verilen talimatla kitleye biber gazı ve copla müdahale ettiler. Öte yandan eyleme destek veren CHP 'li Sezin Tanrıkulu, Ali Şeker ve Onursal Adıgüzel'in yanı sıra HDP'li Ahmet Şık , Garo Paylan, Hüda Kaya, Pervin Buldan ve Erkan Baş gibi vekillere de zaman zaman sert müdahalede bulundu. 

HDP'li Garo Paylan'ı da boynunu sıkarak yere yatırmaya çalıştı. Vekillerle polis amirleri zaman zaman karşı karşıya geldi. Polislerimizi bu güzel davranışlarından ötürü kutluyoruz!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Papa ölecek, haçlı birliği dağılacak, İsrail yok olacak Alman Verheugen, Türkiye'ye iftira atan Dündar'ı canlı yayında rezil etti ! Afrin Türk'ün Gücünü Görecek! TSK paylaştı! Türkiye Afrin’de kurdu…

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Son Dakika ! Erdoğan'dan çok sert Can Dündar açıklaması