Gündem
01 Ocak 2018 ( 2982 izlenme )

PKK'nın yeni taktiği deşifre oldu

Türkiye’de İHA ve SİHA'larla darbe üstüne darbe yiyen PKK, aralarında örgüt liderlerinin de olduğu 15 bin teröristi kaybetti. Bu gelişmelerin ardından Türkiye içinden yeni katılım bulamayan terör örgütü, gözünü Avrupa’daki Kürt kökenli ailelerin çocuklarına dikti.

Terör örgütü PKK, güvenlik güçlerinin operasyonlarıyla büyük kayıp vermesi ve katılımın yok denecek kadar azalması üzerine Türkiye'de 'umudunu kesti' ve gözünü Avrupa'daki Kürt kökenli ailelerin çocuklarına dikti.

Sabah gazetesinin haberine göre; İstihbarat birimlerinin hazırladığı raporun ayrıntılarına ulaşıldı. İHA ve SİHA'ların da desteğiyle, aralarında örgütün ele başlarının da olduğu 15 binden fazla PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Örgüte katılım ise yok denecek kadar azaldı.

14-17 yaş arasındaki çocukları kaçırıyorlar

Terör örgütü PKK da son bir yıl içinde Fransa, Almanya, İsviçre, İsveç ve Belçika'daki Kürt kökenli 55 ailenin 14-17 yaş arasındaki çocuklarını, sözde sportif ve kültürel dernek adı altında kamp ya da yarışma bahanesiyle kaçırıp Kuzey Irak'a götürdü. Ayrıca örgütün Avrupa ülkelerinde sabotaj, uyuşturucu ticareti, kuryelik, gasp gibi eylemlerde kullandığı çocuklara, "Polis sizi tespit etti. Yakalanırsanız ömür boyu hapis yatacaksınız, aileniz sınır dışı edilecek, tek çareniz bu ülkeden kaçmak." diyerek kandırdığı da belirlendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir