Gündem
06 Mart 2018 ( 3897 izlenme )
Reklamlar

PKK’nın 30 yıllık Amanos hayali suya düştü

TSK Racu'yu alınca, yıllardır bölgede çok sayıda asker, polis ve sivili şehit eden PKK'nın, Amanos Dağları üzerinden Akdeniz'e geçiş hayali suya düştü.


Hatay ve Osmaniye kırsalındaki teröristler de Afrin'e dönemedikleri için bölgede sıkışıp kaldı. PKK, Suriye'deki iç savaşın başlamasından önce, yıllarca Esad rejimi askerlerinin üniformalarını giyerek, Hatay'ın Hassa ilçesinden Amanos Dağları'na sızdı.

Buradan da sözde Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya kırsalında düzenlediği saldırılarla, çok sayıda asker, polis ve sivil vatandaşı şehit etti.

SIKIŞIP KALDILAR

Afrin'in, YPG'nin kontrolüne geçmesinden sonra PKK'lı teröristler yaz aylarında Hatay kırsalına sızarak saldırılarını sürdürürken kışın YPG'li olarak Racu, Şeyh Hadid ve Bülbül beldelerine dönüyordu.

İstihbarat birimleri, sınırda kontrolün sağlanmasıyla Racu'ya geri dönemeyen Amanos kırsalındaki 15 teröristin, Kandil'e şifreli mesajlar gönderip sıkıştıklarını ve yardım istediklerini öğrendi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Dakika.. Kritik bölgede saldırı hazırlığındaki teröristler hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.. Müjde üstüne müjde! Zamlar belli oldu.. PKK hedeflerinin vurulma anı F-16 kokpitinden böyle görüntülendi ! Şimdi İsrail yandı.. Ve kuruldu! İsrail'den hesabı sorulacak !