Gündem
20 Ocak 2018 ( 5817 izlenme )
Reklamlar

O bölgede çok şiddetli çatışma: 124 ölü

 Yemen'in Suudi Arabistan sınırındaki Midi ilçesinde yönetim yanlısı güçler ile Husiler arasında yaşanan çatışmalarda bir haftada 124 kişinin öldüğü bildirildi.

Meşru yönetime bağlı ordu bünyesindeki 5. Askeri Bölge Komutanlığından  yapılan yazılı açıklamada, hafta başından bu yana Midi'de yaşanan çatışmalarda  Husilerin büyük zayiat verdiği, çatışmaların aralıklarla devam ettiği belirtildi.

ONLARCA ÖLÜ

Çatışmalarda bir haftada Husilerden 117 militanın öldürüldüğü, 3 militanın esir alındığı ve onlarcasının yaralandığı ifade edildi.
 
Açıklamada, ordu güçlerinden de 7 askerin hayatını kaybettiği, 15 askerin yaralandığı kaydedildi.
 
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de Husiler  ile meşru yönetime bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor. Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulundururken, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri Mart 2015'ten beri Husilere karşı  Yemen hükümetine destek veriyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mahmur kampı neden çok önemli? Fenerbahçe tribünü, Galatasaray'ın açtığı pankartı alkışladı! Amerika'da çok sayıda insan yaşamını yitirdi ! Sivas Şehidimize Sahip Çıktı.. İşte Böyle Uğurladı..