Gündem
30 Mart 2018 ( 16698 izlenme )
Reklamlar

Namaz kılan erleri silahla tehdit etti kendisini böyle savundu!

Kayseri’de koğuş girişinde toplu halde namaz kılan 5 eri odasına çağırarak silahla tehdit ettiği iddiasıyla yargılanan teğmene 20 yıl hapis cezası verildi. Teğmen, mahkemede yaptığı savunmada, "Silah kullanmamdaki amacım 'Nefes' filmindeki gibi askerlerin aklında daha iyi kalsın diye senaryolandırmaktı" ifadesini kullandı.


Kayseri'de, 2. Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlığında görevli bir teğmen, koğuş girişinde toplu halde namaz kılan 5 eri silahla tehdit ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Merkezde askerlik görevini yapan 5 erin koğuşların girişinde botların konulduğu bölümde toplu halde namaz kıldığını görüp, nöbetçi subay odasına çağırdığı askerleri uyardığı ve daha sonra tabancasıyla askerleri tehdit ettiği öne sürülen teğmen Celalettin G. hakkında "dini ibadetlerin toplu olarak yapılmasını tehditle engelleme" suçundan cezalandırılması istemiyle kamu davası açıldı.

Olay saatinde rutin kontrolleri yaptığını belirten Celalettin G, "Rutin kontrollerimi yaparken isimleri müşteki olarak geçen şahısların koğuşların giriş bölmesinde botların koyulu olduğu alanda toplu olarak namaz kıldıklarını gördüm. Askeriyede gruplaşmalar olmaması gerektiği için, 'gruplaşmalar mı oluyor' diye düşünerek ibadetleri bitince odama gelmelerini söyledim" dedi.

Silahını askerlere doğrulttu, filmden gördüğünü söyledi

Müştekilerin bir süre sonra mesaisini yaptığı odanın önüne geldiklerini kaydeden Celalettin G, şunları dile getirdi:

  • "Askerler gelince 'Siz inançlı insanlarsınız, grup olarak hareket etmemelisiniz ve inançlı insanlar ahiretten korkar, hesap verirken bu durumu da gözetmelisiniz. Allah katında sorumlusunuz.' demek istedim. Daha etkili olsun diye önceden şarjörünü çıkarmış olduğum nöbet silahını müştekilere doğru yönelterek, 'Dan, dan, dan, varsayalım hepimizi vurdular, ahirette hesap veriyoruz. Bu durumda ne olacak?' dedim.

"Olayı nefes filmindeki gibi senaryolaştırmak istedim"

Buradaki silah kullanmamdaki amacım 'Nefes' filmindeki gibi askerlerin aklında daha iyi kalsın diye senaryolandırmaktı."

Mahkeme, sanık teğmene silahla tehdit suçlamasıyla her bir müşteki için dörder yıl olmak üzere 20 yıl hapis cezası verdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Askerimizin yanıtı sert oldu: 23 terörist etkisiz hale getirildi ! DEAŞIN TÜRK ASKERİ YALANINI DEŞİFRE EDİYORUZ PAYLAŞMAYAN KALMASIN.. Son Dakika.. İsrail Büyükelçisi Ankara'dan kovuluyor ! Artık görüş mesafesinde…