Gündem
04 Nisan 2018 ( 125 izlenme )
Reklamlar

Muhammed bin Salman: Hitler, Ali Hamaney'den daha iyi

Suudi Arabistan'ın veliaht prensi Muhammed bin Salman bölgesel konularla ilgili zaman zaman yaptığı şaşırtıcı çıkışlarını sürdürdü. Suudi prens, ABD'nin The Atlantic sitesine verdiği demeçte İran'ın dini liderini Ali Hamaney'in Hitler'den daha kötü olduğunu söyledi. Prens Muhammed, Yahudilerin kendi topraklarına sahip olma hakları olduğunu da dile getirdi.

İran'a yönelik sert eleştirilerini sürdüren Suudi prens, "Bence İran'ın dini lideri Hitler'den daha kötü. Hitler Avrupa'yı fethetmeye çalışıyordu. Ama İran'ın dini lideri dünyayı fethetmeye çalışıyor." dedi.

Bölgesel konularda ABD ile benzer bir tutum sergileyen Suudi prens uzun zamandır İsrail konusunda eleştirel söylemlerden kaçınıyor.

İsrail ile diplomatik ilişkisi bulunmayan Suudi Arabistan'ın veliaht prensi, bir soru üzerine her insanın barışçıl topraklarda yaşama hakkı olduğunu, Yahudilerin ve Filistinlilerin de böyle bir hakka sahip olduklarını söyledi.

Suudi Arabistan'ın Yemen'e askeri müdahalesi ve Yemen'de sivillerin yaşamını yitirmesiyle ilgili soruya veliaht prens, "Suudi Arabistan Yemen halkına yardım etmeye çalışıyor" dedi.

İfade özgürlüğü konusunda ise Suudi prens, "Suudi Arabistan'da sizin dikkat etmeniz gereken çizgiler vardır. İslam'ı kötüleyemezsiniz. Ulusal güvenliğe zarar verilmesini de riske edemeyiz." ifadesini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yılın skandalı sonunda patladı! Mustafa Ceceli'nin eşi İntizar'la!! Son Dakika !! Türkiye'ye karşı harekete geçtiler !! İmzalar atıldı !! Kötü koku gelmesi üzerine komşular ev sahibini aradı! Buzdolabının içinde... Avrupa’dan Sürpriz ülke bizde artık Türk Lirasına geçmek istiyoruz dedi !