Gündem
16 Şubat 2018 ( 1077 izlenme )

Mehmetçik'in bebeği tedavi için yardım bekliyor

Babası Hakkari’de vatani görevini yapmakta olan 1 yaşındaki epilepsi hastası Kuzey Bebek’in ailesi ‘tedavi olmazsa ölür’ dediklerini, bebeğin yaşaması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hayırseverlerden yardım bekliyor.


1 yaşındaki Kuzey Bebek, Beylikdüzü Yakuplu Mahallesi’nde babaannesi Berna ve Annesi Ayça ile birlikte yaşadığı evde babası Can Demirci’nin askerden dönmesini bekliyor.

Doğumundan sonra ilk 4 ay herhangi bir rahatsızlığı bilinmeyen Kuzey Bebek, bir gece aniden rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı. Kalbi duran minik bebek, şok cihazları ile kendine getirildi ve nefes alabilmesi için boğazına bir delik açıldı. Ailesi tarafından hastanelere götürülen Kuzey Demirci’nin Epilepsi halk arasında bilinen adı ile Sara Hastası olduğu öğrenildi.

Zaman zaman nöbetler geçiren minik bebeğin yaşaması için ise doktorlar tarafından ailesinden 25 bin liralık bir cihaz talep edildi. Rahat nefes alıp vermesini sağlayan cihazı alacak durumu olmayan aile, ilçe kaymakamlığına yaptığı başvuru sonrası cihaz verildi.

Yaşaması için “ Kök hücre” tedavisi olması gerektiği söylenilen Kuzey bebeğin ailesi ise maddi durumları el vermediği için binlerce liralık tedaviyi karşılayamıyor. Çaresiz aile, bebek bezi almakta zorlandıklarını ifade ettikleri Kuzey bebeğin tedavisi için hayırseverlerden yardım eli bekliyor.

“Hakkari’de asker olan eşimin morali bozulmasın diye yalan söylemek durumunda kalıyorum” 

Bebeğinin ölmesinden endişe ettiklerini ifade eden anne Ayça Demirci, “Bu hastalık ölümcül bunun tedavisi yokmuş kolay değilmiş.

Bebeğimin hastalığını internetten araştırdım. Bize doktorlarda söylediler. Çocuğum şu anda 1 yaşında çocuğum cihazlara bağlı olarak yaşamak zorunda. Bu cihazlar yokken çocuğumun yüzü morarıyordu nefes alamıyordu. 

yaşıyordu. Hastaneye gittiğimizde hemen boğazını deldiler, yoksa ölecekti. Eşim Hakkari, Şemdinli de asker o da oğlumun iyi olduğunu sanıyor sırf onun morali bozulmasın diye yalan söylemek durumunda kalıyorum. Terörün ortasında onlar zaten” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir