Gündem
18 Mart 2018 ( 1215 izlenme )
Reklamlar

Mehmetçik Afrin'e bu planla girdi:

Sabahın erken saatlerinde başlayan 18 Mart ilerleyişi sonucunda Afrin kent merkezi ele geçirildi, Türk bayrağı göndere çekildi. Peki, saat 06'dan beri devam eden ele geçirme sürecinin detaylarında neler var? Yakından bakalım.


Zeytin Dalı Harekatının 58. gününde Afrin ilçe merkezi kuşatılırken kent merkezinde de kontrol sağlandı. Türk bayrağı kamu binalarında göndere çekildi. Peki sabah başlayan kent merkezine ilerleyiş nasıl gerçekleşti? Detaylara yakından bakalım...

Sabahın erken saatlerinde başladı

18 Mart ilerleyişi saat 06.00 da başladı. İki saatlik bir mücadele sonucunda Afrin genelinde kontrol TSK ve ÖSO kuvvetlerinin eline geçti.

İlerleyişe 5 bin civarında askeri güç katıldı. Kuzey ve Batı cepheleri ilk girilen bölgeler oldu.

Teröristler sivilleri kendilerine kalkan yaptılar

Bubenna, Mahmudiyye, Tariyk ve Raco'da PKK/YPG/PYD'li teröristler, binlerce sivili kalkan olarak kullandılar. Ancak TSK, gece terör mevzilerini nokta atışları ile vurarak sivillerin ilk hatlara taşınmasını engelledi.

Afrin'den sonra PKK'nın kontrol ettiği Mabadlı Nahiyesi de terör örgütünden arındırıldı. Böylece TSK ve ÖSO birlikleri kasaba genelinde kontrol sağlamış oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

O Ülkeden Türkiye’ye Muhteşem Destek! Helal olsun.. Varolun.. Namaz kılan erleri silahla tehdit etti kendisini böyle savundu! Türk Bilim İnsanı İmkansızı Başardı.. Bahçeli'den Hadise ve Murat Boz'a sürpriz telefon