9129 izlenme21 Mart 2018
(MOBİL KULLANICILAR İÇİN VİDEO AŞAĞIDA)
Mehmet Aydın ilk kez görüntülendi! Ferrarisiyle Uruguay caddelerinde...

Çiftlik Bank ile binlerce kişiyi 500 milyon lira dolandıran ve kaçırdığı paralarla Uruguay'a kaçan Mehmet Aydın ilk kez görüntülendi. Aldığı Ferrari ile Uruguay caddelerinde fink atan Aydın, Uruguay halkının da yoğun ilgisiyle karşılaştı. İşte Aydın'ın o görüntüleri...

Metin Cihan :

çiftlikbank tosununun uruguay'da bir ferrari içinde görüntüsünü buldum. bu videoya nasıl denk geldiğimi anlatıp başka bilgiler de paylaşacağım. örneğin, mehmet aydın'ın artık uruguay'da olmadığını ve perde arkasında bir büyük patronun varlığını öğrenmiş bulunuyoruz.

3,5 mlyon nüfuslu sakin ülke uruguay'da bu tip arabalar pek bulunmuyor olacak ki, başkentin zengin olmayan bir mahallesinde beliren beyaz bir ferrari 458 spider çok dikkat çekiyor. fotoğrafları ve videoları sosyal medyaya düşüyor. insanlar bu arabanın sahibini merak ediyor.

29 aralık'ta bir senatör arabanın araştırılması gerektğini belirtiyor. çünkü sahibinin uyuşturucu baronu olabileceği düşünülüyor ve kara para aklamayla ilişkisi kuruluyor. bu sırada bizim tosundan haberleri yok tabii.

yaklaşık br hafta sonra, 640.000$ ederindeki bu arabanın bir türke ait olduğu ortaya çıkıyor. fakat mehmet aydın değil. 2006 yılından beri uruguay'da olan ve aslen inşaat sektöründe iş yapan bir büyük patron üzerine kayıtlı.

bu arada, haberden öğrendiğimiz kadarıyla, ferrari'nin önceki sahibi uruguay'da çiftçileri 30milyon$ dolandırıp ülkeden kaçan bir şirket yöneticisiymiş :)

türkiye mehmet aydın'ın iadesini talep edince uruguay makamları iki olay arasındaki bağlantıyı kurmuş oluyor. ancak iade talebinde geç kalmış olduğumuz anlaşılıyor çünkü çiftlikbank tosunu uruguay'ı da terk etmiş. kim bilir şimdi nerede.

gelelim bazı başka detaylara.. ferrari'yi satan galerici bu türk 'işadamını' çok paralı görünce 'size villa da satayım yat da satayım' demiş. bizimki hiç düşünmeden olur vermiş. uruguay'da bir villa bir yat almış.

SCJ 2583 plakalı ferrari 23 aralık gecesi kırmızı ışıkta geçmiş. 23 aralık aynı zamanda 6 belediye başkanının katıldığı, başbakanlık bürokratının konuşma yaptığı, bakanın mesaj gönderdiği konya'daki temel atma töreni tarihi. yolmuş ve uçmuş anlaşılan.

benden şimdilik bu kadar. ek bilgiler olursa paylaşırım.. ferrari'nin gerçek sahibinin kim olduğunu nasıl öğreniriz bilmiyorum ve umarım bir yolunu buluruz. çünkü bence önemli bir detay. 2006'da uruguay'a inşaat işçisi (kaynakçı) olarak gitmiş. şimdilerde büyük patron.

ve bir not: ispanyolca bilmiyorum. kaynakları ingilizceye çevirterek okudum. bu dil çiftinde google translate bana güven veriyor ama yine de ispanyolca bilenler kurcalarsa sevinirim. hem hatam varsa öğrenmiş oluruz hem de belki gözümden kaçan önemli kısımlar vardır.

hürriyet haberinde ferrari'nin  resmi sahibi osman k. olarak belirtilmiş ve halen işçi olduğu, tosun tarafından paravan olarak kullanıldığı belirtiliyor. bu da bir ihtimal ama uruguay basını işçi olarak geldi şimdi çok sayıda şirketi var diyordu.

osman naim kaya.. ilginç bir facebook profili var.. mesaj attım ama dönmedi. saat farkı da var tabii. görseller onun profilden.

Bunlar da İlginizi Çekebilir