Komando adaylarının ölümü hiçe sayan eğitimleri nefesleri kesti !

309 izlenme16 Nisan 2017
Reklamlar
Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı'ndaki, komando ihtisas kursuna katılan askerlerin 27 hafta devam eden ileri dağcılık eğitimleri nefesleri kesti.

Türkiye'nin dört bir yanındaki birliklerde görevli iken gönüllük esasına göre seçilen ve önce fiziki ve psikolojik testlere tabi tutulan 51 komando adayı, derin kar, şiddetli soğuklarda komando harekatı, kara komando harekatı, hava indirme harekatı, su üstü komando harekatı, meskun mahallerde teröristle mücadele harekatı, mayın, el yapımı patlayıcı (EYP), birinci seviye müdahale ve acele tahrip teknikleri safhalarından oluşan eğitimlerde imkansızı başarmak için çabalıyor. Eğitimlerden başarıyla çıkan subay ve astsubaylar komando ihtisas brövelerini alarak birliklerine dönüp görevlerine devam ediyorlar. Bu komandolar ayrıcalıklı statüye sahip oluyor ve komando birliklerinde çalışmak için öncelikli personel unvanını alıyor. Ölüme meydan okuyan eğitimlerde adaylar arasında bulunan tek kadın astsubay da diğer adaylarla birlikte her türlü eğitimden geçerek, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gözbebeği birliklerde görev almak için ter döküyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

El Bab'ta DEAŞ'ın intihar tünelleri böyle görüntülendi 17 teröristi öldüren komandolar tekbirlerle karşılandı! Mehmetçiğin zorlu mücadelesi devam ediyor! Türk Tankı El Bab'da DEAŞ hedefini böyle imha etti !

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Özel harekat PKK'lı teröristi bağ evinde böyle yakaladı!