3832 izlenme01 Nisan 2018
MOBİL KULLANICILAR İÇİN VİDEO AŞAĞIDA

İbrahim Tatlıses'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı güldüren uyarlama.. Usta sanatçı İbrahim Tatlıses'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a söylediği türkü büyük beğeni topladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hatay ziyaretinde Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan askerlere destek vermek için Hatay'a gelen sanatçılarla bir araya geldi. İbrahim Tatlıses, “Yaylalar” türküsünü söyledi. Türküyü harekata uyarlayarak söyleyen Tatlıses, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı güldürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek ve askerlerle buluşmak için Hatay'a gelen çok sayıda sanatçı ve sporcu da Oğulpınar Hudut Karakolu'nda yer aldı.

Oğulpınar Pınar Sınır Karakolu'nda askerlerle yemek yiyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Mehmetçikle birlikte türkü söyledi.

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses askerlikle özdeşleşen Yaylalar türküsünü Afrin ve Münbiçi de katarak söyledi. Tatlıses, Yaylalar türküsünü şöyle seslendirdi :

"Baktı Urfa hoş değil, Afrini dolaşta gel.

Baktı Afrin hoş değil, Münbiçi dolaşta gel,  Yaylalar yaylalar

Türküye karakoldaki askerler de eşlik ederken, İbrahim Tatlısesin yanındaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar bu sözlere tebessüm ile karşılık verdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir