Gündem
18 Ekim 2018 ( 1134 izlenme )
Reklamlar

Gündem.. Mansur Yavaş'tan Şaşırtan Ankara Şartı

Ankara’da geçtiğimiz yerel seçimlerde CHP’nin adayı olarak gösterilen ve Gökçek ile yarışan ve seçimleri kaybeden Mansur Yavaş, hem CHP’nin hem de İYİ Parti’nin adayı olmak istiyor.

2014'teki yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan Mansur Yavaş'ın, 2019'daki seçimlerde İyi Parti ve CHP'nin ortak adayı olma istediği ileri sürüldü.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre; yerel seçim stratejisiyle ilgili çalışmaların devam ettiği CHP'de, belediye başkan adaylarıyla ilgili ilk adım 24 Ekim'de yapılacak Parti Meclisi toplantısında atılacak. Toplantı sonunda CHP'nin kazanmaya yakın olduğu 100'ün üzerinde ilçe ve beldedeki başkan adaylarını ilan etmesi bekleniyor.

CHP PARTİ MECLİSİ 24 EKİM'DE TOPLANACAK

CHP'nin belediye başkan adaylarıyla ilgili karar merci olan Parti Meclisi 24 Ekim'de toplanacak. Alınan bilgiye göre, bu toplantıda ismi üzerinde uzlaşılan, herkesin hemfikir olduğu, üzerinde hiçbir tartışma olmayan belediye başkan adaylarının isimleri onaya sunulacak. Aralarında Manisa Alaşehir, Denizli Pamukkale gibi ilçelerin olduğu açıklanacak belediye başkan adaylarının sayısının 100'ün üzerinde olması bekleniyor.

BİRÇOK BELEDİYE BAŞKANI YENİDEN ADAY GÖSTERİLECEK

Toplantı sonunda 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilmesi düşünülen bazı belediye başkan adaylarının da ilan edilmesi bekleniyor. Kulislere göre Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen, Aydın'da Özlem Çerçioğlu, Hatay'da Lütfü Savaş ile yola devam edilecek. Ankara'da Yenimahalle ve Çankaya ilçe belediye başkanlarının da tekrar aday gösterilmesi sürpriz olmayacak.

BAŞKAN ADAYLARINI BELİRLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

CHP yönetiminin, büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını belirleme çalışması ise devam ediyor. Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerin çok titiz çalışılması gereken yerler olduğunu söyleyen parti yöneticileri, seçimi kazanabilecek, tabanda karşılığı olan adayları tespit etmek için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Çok sayıda partili, belediye başkan adaylarının ön seçimle belirlenmesini talep ediyor. Ancak bu talebin çok sınırlı sayıda yerde hayata geçmesi bekleniyor...

ANKARA'DA MANSUR YAVAŞ ÖNE ÇIKIYOR

CHP'de İstanbul ve İzmir adaylığı için çok sayıda isim konuşulurken Ankara'da öne çıkan isim 2014 seçimlerinde de CHP'nin Ankara adayı olan Mansur Yavaş oldu. İYİ Parti'nin Ankara adayı olarak da ismi geçen Mansur Yavaş'ın ise iki partinin ortak adayı olmak istediği konuşuluyor...

Bir CHP yöneticisi, "Biz her zaman söylediğimiz gibi tabanın sesini dinleyeceğiz. Genel Başkan'ın ifadesiyle sandık birliği, ittifakından yanayız. Ama aşağıdan böyle bir talep gelirse tabii bu da değerlendirilir. Ama şu anda yok" ifadelerini kullandı...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hangi ülkenin ordusu hangi tüfeği kullanıyor? 4 gündür her yerde aranıyordu! Genç kız bulundu ama... Doğu Akdeniz'de tehlikeli gerginlik ! Yunanistan haddini aştı.. Meral Akşenir'in Evine Baskına Geldiler ! Akşener Dışarı Çıktı Ve.. O Şok Sözler..