Gündem
19 Ekim 2018 ( 560 izlenme )

Fransa'dan Flaş Suudi Arabistan Kararı ! Şoktalar..

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Kaşıkçı konusunda olayın aydınlatılmasını beklediklerini belirterek, bazı politik ziyaretleri askıya aldıklarını söyledi..


Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kayıp olması mevzusunun aydınlatılmasını beklediklerini söyleyerek, Avrupa ülkeleriyle eş zamanlı halde Suudi Arabistan'a bazı politik ziyaretleri askıya aldıklarını bildirdi. 

Fransa Cumhurbaşkanı Macron: "(Kaşıkçı konusunda) Olayla ilgili bildiğimiz şeyler aşırı ciddi ve endişe verici" açıklamasında bulundu.

Olayın aydınlığa kavuşturulmasını beklediklerini söyleyen Macron, Avrupa ülkeleriyle eş güdüm halinde Suudi Arabistan'a ziyaretleri de bir süreliğine erteleme kararı aldıklarını vurguladı. Macron, bu olaya örnek olarak da Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da yapılacak yatırım konferansına katılma kararını iptal eden Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire'i gösterdi...

Macron, "Bu olayı Hollanda Başbakanı, İngiltere Başbakanı May ve  Şansölye Merkel ile de görüştüm, fikirleştim." dedi.

Macron ayrıca da, konuyla ilgili detayları ve gerçeğin birebir ortaya çıkarılması amacıyla Suudi Arabistan yetkilileriyle çok sayıda irtibat kurulduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanı Macron, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'la ilgili sorulan soru üzerine ise, ülkelerin içişleri hakkında değerlendirme yapamayacağını, Fransa ile Suudi Arabistan arasındaki ikili ilişkilerin devam edeceğini söyledi...

Bunlar da İlginizi Çekebilir