Gündem
09 Mayıs 2018 ( 36948 izlenme )
Reklamlar

Ermenistan'ın yeni Başbakanı'ndan sürpriz Türkiye açıklaması

Ermenistan'ın yeni başbakanı, Türkiye ile hiçbir ön koşul sunmadan diplomatik ilişkiler kurmaya hazır olduklarını söyledi.


Ermenistan’da günlerdir devam eden protestoların ardından başbakan seçilen muhalif lider Nikol Paşinyan, Türkiye ile ilgili yaptığı açıklamada ön şartsız ilişkileri normalleştirmeye hazır olduklarını söyledi.

Ermenistan parlamentosunda dün yapılan oylama sonucunda başbakanlık görevine getirilen muhalif gösterilerin lideri Nikol Paşinyan, Türkiye ile hiçbir ön koşul sunmadan diplomatik ilişkiler kurmaya hazır olduklarını söyledi.

Başbakan seçildikten sonra ayağının tozuyla Dağlık Karabağ'a giden Paşinyan, burada düzenlediği basın toplantısında Türkiye'ye mesaj gönderdi.

“Biz Türkiye ile ön şartsız ikili ilişkilerin normalleşmesinden yanayız. Biz herhangi ön şart aramıyoruz. Arayan taraf Türkiye. Bu ön şartı da üçüncü bir ülkeyle olan ilişkilerine bağlıyor (Azerbaycan’ı kastediyor). Biz soykırımı tanımalarını da beklemiyoruz. Bu konuyu biz uluslararası düzeyde tanınması için çaba sarf ediyoruz. Bunu da benzer trajedinin bir daha tekrarlanmaması için yapıyoruz”.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Helikopter kazasından acı haber! Tunceli'de askerler tarafından bulundu Erdoğan Bu Defa Onları Götürmedi ! 'Türk jetleri Çipras'ı taşıyan helikoptere haddini bildirdi!