Dakikada 1 Milyon Mermi Atabilen Silah

16245 izlenme 09 Mayıs 2017
Reklamlar

Makineli tüfek için en yüksek ateş oranı M134 Minigun’dur. Silah, 1960’ların sonunda helikopterler ve zırhlı araçlar için tasarlandı. Guinness World Records’a göre, sıradan bir makineli tüfeğinkinden yaklaşık on kat daha fazla, dakikada 6.000 mermi ya da saniyede 100 atışa sahip 7.62 mm kalibrelik mermiler.

Öte yandan, Metal Fırtınası tabancası M134’ü oyuncak gibi gözüküyor. Prototip tabanca sistemi saniyede 16.000 mermi veya dakikada 1.000.000 mermi atabiliyor. Silah sistemi Avustralya silahları şirketi tarafından aynı adı taşıyarak geliştirildi.

2007 yılında Metal Storm Inc, silahlarını ABD Deniz Kuvvetleri’ne yüzey gemileri için teslim etmeye başladı. Bu video, Metal Fırtınası silahının baş eğirme ateşleme oranını nasıl sağladığını gösterir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünyanın en sağlam arabası Volvo'yu parçalamak o kadar kolay değil! 'Evimiz Çiş Kokuyor' Diyen İzleyiciye Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'dan Tüyler Ürperten Cevap..! Polis aracından yapılan anonsu duyanlar inanamadı! Ankara'da yakalandı! Anahtarlık gibi görünüyor ama...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Trabzon silah sanayi TİSAŞ tarafından üretilen Makineli Piyade Tüfeği Atış Testleri!