Gündem
13 Ağustos 2018 ( 2485 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanlığından son dakika açıklaması !

Cumhurbaşkanlığı, ekonomide alınacak tedbirlere karşı yapılan algı operasyonlarına karşı açıklama yaptı. Cumhurbaşkanlığı'ndan "Cumhurbaşkanımızın açıklamasının hiçbir yerinde mevduatlara el konulması gibi bir durum söz konusu değildir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri Türkiye ekonomisini güçlendirmeye yönelik devletimizin kararlı tutumunu yansıtmakta, ülkemizden döviz kaçışını engellemeye dönük bir uyarı mahiyeti taşımaktadır" bilgisi paylaşıldı.


Cumhurbaşkanlığı dolardaki hareketliliğe ilişkin, "Bu algı operasyonu ülkemizin karşı karşıya kaldığı ekonomik savaşın bir parçasıdır. Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamanın hiçbir yerinde mevduat hesaplarına el konulması gibi bir durum söz konusu değildir" açıklaması yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu akşam Trabzon’da yaptığı “Bilesiniz ki bu milleti ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değil, sanayicinin tüccarın da görevidir. Aksi takdirde B planını C planını uygulamak zorunda kalırım” şeklindeki açıklamaları üzerinden bir algı operasyonu yürütülmekte.

Bu algı operasyonu ülkemizin karşı karşıya kaldığı ekonomik savaşın bir parçasıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın hiçbir yerinde mevduat hesaplarına el konulması gibi bir durum söz konusu değildir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri Türkiye ekonomisini güçlendirmeye yönelik devletimizin kararlı tutumunu yansıtmakta, ülkemizden döviz kaçışını engellemeye dönük bir uyarı mahiyeti taşımaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan henüz B ve C senaryolarının detaylarına ilişkin bir bilgilendirme yapmamışken sanal senaryolar üreterek halkımızı ve piyasa aktörlerini tedirgin etme çabası kabul edilemez.

Türkiye, bir ekonomik savaş vermektedir. Buna mukabil ekonomimiz güçlüdür, bu savaşı millet-devlet birlikteliğiyle biz kazanacağız!

Kaynak : YeniŞafak

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EN ÇOK ALTIN O ÜLKEDE.. TÜRKİYE'DE SIRALAMADA.. Sıcak Gelişme.. Türk bakan hastaneye kaldırıldı.. Antalya'da vahşet ! Bunu yapana insan denmemeli ! Çavuşoğlu: Suriyeliler için 32 milyar dolar vereceğimize..