PKK’ya verdiği TOW füzeleriyle Cumartesi günü 5 askerimizin şehit edilmesine neden olan ABD’nin dün İdlib’den Afrin’e TIR’larla gönderdiği yeni silahlar ele geçirildi. Muhaliflerin sınırda durdurduğu kamyon ve TIR’dan Konkurs-Fagot tipi antitank füzeleri çıktı.

İdlib'in kuzeyindeki Salva ile Şeyh Akil bölgeleri arasında ÖSO gruplarından Nureddin Zengi’ye bağlı askerler, şüphelendikleri kamyonu durdurup aradı. Yakıt tankeri süsü verilmiş kamyonun silah taşıdığı anlaşıldı. Muhalifler bunun üzerine başka bir TIR’ın dorsesini de aramaya karar verdi. Açılan konteynerin ağzına kadar silah yüklü olduğu görüldü.

Yeni Şafak’ın ulaştığı bilgiye göre araçları Afrin’e sevk edenler İdlib’deki ABD bağlantılı gruplar. Pentagon/CIA’nın doğrudan yönettiği bu gruplara verilen silahlar İdlib’de farklı bölgelerde depolanıyordu. Terör örgütü PKK’nın ihtiyacı doğrultusunda Afrin’e gönderiliyor. İdlib’de Rus uçağını düşüren MANPADS’ları da ABD’liler verdi.
PKK müttefiki ABD, cumartesi akşamı 5 Mehmetçiği şehit eden füzeleri teröristlere TIR yüküyle göndermeye devam ediyor. ÖSO gruplarından Nureddin Zengi tugayınca Afrin sınırında durdurulan kamyon ve TIR’dan Konkurs-Fagot tipi antitank füzeleri çıktı.

Terör örgütü PKK/PYD’yi 5 bin TIR ve 2 bin kargo uçağı dolusu cephaneyle teçhiz eden ABD, Afrin’de Türk askerlerini şehit eden füzeleri teröristlere göndermeye devam ediyor. Muhaliflerin dün Afrin-İdlib sınırında durdurduğu bir kamyon ve bir TIR’dan, aralarında çok sayıda antitank füzesinin de olduğu yüzlerce ağır silah çıktı. Selva ve Şeyh Akil bölgesinde ÖSO gruplarından Nureddin Zengi’ye bağlı savaşçılar, şüphelendikleri kamyonları durdurup aradı. Afrin’e girmek üzereyken durdurulan ‘yakıt tankeri süsü verilmiş’ kamyonun aslında yakıt değil silah taşıdığı anlaşıldı. Muhalifler bunun üzerine TIR’ın dorsesini de aramaya karar verdi. Hemen açılan konteynerde ‘ağzına kadar’ silah yüklü olduğu görüldü.

Bunlar da İlginizi Çekebilir