Adana'da kaza yaptıktan sonra onarılması için kaportacıya bıraktığı otomobili çalınan kişi, polisin bulduğu aracını teslim aldı. Aracın sağlam durumdaki çoğu parçasının sökülüp alındığını fark eden sürücü büyük üzüntü yaşadı.

Adana'da kaportacıya onarılması için bıraktığı otomobili çalındıktan sonra polis tarafından bulunan kişi, teslim almaya gittiği aracından çoğu parçalarının çalındığını fark edince sevinç yaşayamadı.

Kentte kuaförlük yapan 23 yaşındaki Asım Taşçı, trafik kazasında hasar gören aracını onarması için kaportacı Cengiz S. (42) ile 10 bin lira karşılığında anlaşınca aracını çekiciyle merkez Seyhan ilçesi Gürselpaşa Mahallesi'ndeki tamirhaneye götürdü.

Taşçı, bir süre sonra tamirhanenin önünde park halinde olan aracının çalındığını öğrenip durumu polise bildirdi. Taşçı, ihbarında, kaportacıda çalışan Mükremin Ö'nün kendisine aracının parçalarını söküp satmayı teklif ettiğini ancak kabul etmeyince "aracını götürmesini aksi halde aracının başına bir şey gelebileceğini söylediğini" öne sürdü.

Aracın sağlam durumdaki çoğu parçasının sökülüp alındığını fark eden sürücü büyük üzüntü yaşadı.

Bunun üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Mükremin Ö'yü gözaltına aldı.

Yapılan sorgulamada aracın Mükremin Y'nin bağlantılı olduğu Ali Y. tarafından Osmaniye'ye götürüldüğü tespit edildi.

Şüpheli Ali Y. de gözaltına alınırken, bulunan araç ise çekiciyle Adana Emniyet Müdürlüğü otoparkına getirildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir