Şehit olmadan hemen önce ‘Ailem size emanet’ diyerek annesini ve kardeşlerini Temel Paşa’ya emanet eden ve 11 yıldır Paşa’nın kendileriyle her konuda ilgilendiğini söyleyen şehit Şeref Bulut’un ailesi ilk kez yenisafak.com'a konuştu.

Ağabey Mesut Bulut, İnce için "Paşamızın rütbelerini o mu takmış ki indirecek. İnce’nin bu sözleri bizi çok kırdı, şehitlerimizin de kemiklerini sızlattı" diyerek, "Apolet sökeceğine teröristlerle uğraş" ifadesini kullandı.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, 2. Ordu Komuta İsmail Metin Temel Paşa'ya yönelik sarf ettiği "24 Haziran’dan sonra apoletlerini sökeceğim"lafı şehit ailelerinin de büyük tepkisine neden oldu. Şırnak’ta şehit düşen ve son nefesinde 'yakınlarını Metin Paşa'ya emanet eden' şehit Şeref Bulut’un ailesi de İnce'nin ‘şehitlerin kemiklerini sızlattığı' görüşünde.

Gerek 15 Temmuz’da darbe girişiminde ortaya koyduğu iradeyle, gerek Afrin başta olmak üzere TSK’nın yaptığı sınır ötesi harekatlarda imza attığı kahramanlıklarla tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir isim olan İsmail Metin Temel Paşa’nın ismi son günlerde İnce’nin sözleriyle bir kez daha gündeme geldi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir